Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wyświetlaczem prędkościomierza oraz trybami multisense.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Koledzy.

Zmagam się z nietypowym problemem, przeszukałem prawie całe forum i nic. Mianowicie nie działa mi w mojej megance zmiana stylu wyświetlacza prędkościomierza. Problem pojawił się po aktualizacji rlinka w ASO, wcześniej wszystko śmigało elegancko, a po wyjeździe z serwisu niezależnie od tego czy wybiorę wzór 1, 2 itd zawsze wyświetla mi się wzór eco. Dodam, że kolory podświetlenia normalnie działają (co prawda multisense resetuje się do neutrala po każdym wyłączeniu samochodu, ale to już przeboleję). Po zgłoszeniu tego w ASO na następny dzień, facet powiedział, że nie ma pojęcia skąd problem i może trzeba czekać do następnej aktualizacji. Miał może ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej brak sygnału CAN multisense wysyłanego do licznika, pewnie aktualizacja wyłączyła sygnał CAN - rozwiązanie:

Program ddt4all wybieramy Megane iv - TDB lub Cluster/TDB (różne wersje) następnie Cluster_15-40v3.30x - i tam w parametrze AmbientLight_CF ustawiamy na "With coloured light (CAN signal)" następnie wybieramy "Reset SW: 11 03" i powinno działać

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziękuję kolego. Znalazłem to wczoraj ale nie byłem pewien czy to lekarstwo na moją chorobę. Zrobiłem to, wróciły zagubione style i działa. 

Mam jeszcze jedną rzecz która jest nie tak - po włączeniu Multisense na grafice jest ESPACE a powinien być MEGANE. Ktoś gdzieś kiedyś pisał o tym że to się zmienia po aktualizacji ale nie znalazłem na to rozwiązania jak zrobić by był znowu MEGANE. Może ktoś miał taki przypadek lub słyszał o tym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Być może to głupie pytanie, ale po wprowadzeniu parametrów co mam wcisnąć w ddt4all, żeby przesłać nową konfigurację do R-Link" "Key Off / On Reset"? czy "Write Mex" - bo w tej instrukcji brakuje tego, a nie chce czegoś spiepszyć więc wolę zapytać. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ma ktoś link do filmiku będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poddaje się nie dam rady aktywować różnych widoków zegarów, przypisanych do trybów w Multi Sense. Pokazuje w ddt4all, że przesyła informacje, resetuje R-Linka zaczytuje ponownie konfigurację po restarcie, a tam wszystko po staremu. Walczę już 2 miesiąc - nie wiem co jest nie halo, albo gdzie robię błąd. W międzyczasie musiałem odłączyć na chwile akumulator i zresetowało mi tarcze zegara do wyglądu ECO, zmienia tylko kolor otoczki zegara na taki jak kolor oświetlenia ambientowego. (wersja systemu v8). Ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, dobre rady?

 

Jeśli, jest ktoś z podkarpackiego: Przemyśl, Jarosław, Rzeszów, Łańcut lub bliskie okolice ww. miejscowości i umie to ogarnąć i ma do tego sprzęt proszę o informację. Podjechałbym, żeby to ogarnąć - oczywiście nie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!