Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik zimny przerywa prace po dodaniu gazu?


Januszdabek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam megana z roku 2002 model przejsciowy.Silnik 1,4 16v przebieg 100 000 km.Rano po uruchomieniu nie moze wejsc na obroty przy dodaniu gazu,dusi go.Przy rozruchu zapala bardzo latwo i podczas jazdy pierwsze kilometry silnik sie dusi.Po zlapaniu odpowiedniej temperatury slinik zaczyna prawidlowo pracowac.Prosze o jak najszybsza odpowiedz i porade bo nie wiem co moglo sie zepsuc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bylem u fachowca na komputerze.Stwierdzil ustreke sondy.Po wymianie sondy, silnik dalej przerywa i nie rowno pracuje na wolnych obrotach.Takze mysle ze ten fachowiec nie byl naj lepszy,a serwis za duzo kasuje za wizyte.Moze ktos z was ma jakies doswiadczenia z tym problemem.Prosze o dorade dobrych fachowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Gdy rano odpalam samochód, to przez pierwszy przejechany kilometr silnik trochę się dusi. Czym chłodniej jest na zewnątrz, tym dławienie jest silniejsze. Gdy silnik się nagrzeje, wszystko jest w porządku. Może Lewy miał rację i przyczyny trzeba szukać w nieprawidłowym działaniu czujnika temp. powietrza zasysanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl też mi chodziła po głowie. Tylko czemu objaw mija, gdy silnik trochę się nagrzeje? Czyżby na zimnym silniku zasysanie powietrza było większe i wtedy filtr miałby kłopoty z jego przepływem? Żeby to sprawdzić trzeba by było z rana, przed odpaleniem wyjąć na chwilę ten filtr i sprawdzić jak zachowuje się silnik. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl też mi chodziła po głowie. Tylko czemu objaw mija, gdy silnik trochę się nagrzeje? Czyżby na zimnym silniku zasysanie powietrza było większe i wtedy filtr miałby kłopoty z jego przepływem? Żeby to sprawdzić trzeba by było z rana, przed odpaleniem wyjąć na chwilę ten filtr i sprawdzić jak zachowuje się silnik. Co o tym myślisz?

 

tez tak mam jak jest naprawde zimno (np poprzedniej zimy), podobno to jest normalna przypadlosc silnika 1.6 16V (K4M 760) czyli "ten typ tak ma", moje ulubione stwierdzenie panow z ASO, ma to wlasnie zwiazek z czujnikiem temp zasysanego powietrza - tak na 99% bo w tym momencie nie pamietam dokladnie. Wiecej info mozna znalezc w archiwum grup dyskusyjnych znanych tu wiekszosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez filtra silnika nie zepsujesz, tylko nie syp tam wtedy piasku :] a filtr jak zdejmiesz to od razu bedziesz widzial w jakim jest stanie.

 

Tak, zgadza sie. Nic tam sie zaraz silnikowi nie stanie. Osobiscie sprawdzalem we Fiacie Tipo 1.4 i Audi 100 1.8i obie maszyny chodzily bez filtra powietrza (bez calej puchy) przez kilkanascie minut i nic im sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i zrobiłem tak jak mówiłem. Odpiąłem gumowy przewód łączący filtr z silnikiem (samego filtra nie zdejmowałem, jakoś nie mogłem wyciągnąć tej obudowy, więc nie wiem jaki jest jego stan) i wydawało mi się, że silnik pracuje w miarę poprawnie.

Ale nie jestem pewien, czy to była zasługa tego odpięcia. Po pierwsze nie robiłem tego z samego rana, ponieważ w sobotę lubię pospać sobie trochę dłużej, po drugie akurat w ten dzień było dość ciepło i sucho. Wobec tego eksperyment będę musiał powtórzyć w bardzie sprzyjających okolicznościach (poczekam na chłodniejsze dni).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze dobry trop jest na wymiane czujnika temp. powietrza zasynanego!I sprobuje go przegladnac!

 

[ Dodano: 2006-10-24, 12:38 ]

Witam wszystkich, dzisiaj znajomy mówi żebym sprawdził silnik krokowy bo prawdopodobnie on odpowiada za wolne obroty silnika.Może ktoś wie jak sprawdzić czy ten silnik działa poprawnie zgóry dzięki. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!