Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 2 1,5 dci 106 km - błąd p0381


corn12b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post a wiec liczę na wyrozumiałość.

Pacjent to scenic 2 1,5 dci 106 km 2006 r na siemens-ie

Podczas porannego "zapalania" co kilka, kilkanaście dni na desce pojawia się komunikat o błędzie wtrysku - z rury siwy dym auto terkocze(tak jakby jeden gar nie działał), brak mocy.
 Po ponownym uruchomieniu problem w 90 % przypadków znika , auto normalnie przyśpiesza w pełnym zakresie obrotów - nie kopci. Odpalanie w trakcie dnia na ciepłym bez problemu.
Raz przy takiej pracy nacisnąłem gruszkę do odpowietrzania i jak ręka odjął. Auto natychmiast ożyło.  Filtr paliwa był wymieniony, brak bąbelków w rurce, wszystko szczelne.

Wykonałem test przelewowy wtryskiwaczy. Różnice na przelewach są znikome - ilość paliwa to około 40  ml
Sprawdziłem błędy na Torque, Piston i Facile. Po skasowaniu nadal wybija błąd p0381 i świec żarowych
Auto o dziwo mimo błędu paliło idealnie w mróz -12 a zużycie paliwa jest na dobrym poziomie.
Pytanie : czy wymienić czujnik ciśnienia paliwa na listwie?. Dodatki stp nic nie dały.

A może założyć zabezpieczenie przed powrotem paliwa do baku

Przy naciskaniu gruszki  w przewodzie doń prowadzącym pojawia się bąbel powietrza.

Edytowane przez corn12b
dopisanie nowych myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, corn12b napisał:

Pytanie : czy wymienić czujnik ciśnienia paliwa na listwie?. Dodatki stp nic nie dały

Czujnik ciśnienia nie ma nic wspólnego zarówno z błędem jak i sporadycznym dymieniem.

23 minuty temu, corn12b napisał:

Po skasowaniu nadal wybija błąd p0381 i świec żarowych

Czyli dalej masz ewidentny błąd z przynajmniej jedną świecą lub mniej prawdopodobnie ze sterownikiem świec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu nadal wybija błąd p 0381 i p 0089.

Przyznam się że świec nie podejrzewałem bo pali od strzała, a usterka jest sporadyczna ale denerwująca.

Kontaktem przeczyściłem praktyczne wszystkie wtyczki włącznie z tą od sterownika świec koło błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, corn12b napisał:

Po skasowaniu nadal wybija błąd p 0381 i p 0089

Obydwa błędy dotyczą tego samego, świeca(e) lub przewód diagnostyczny sterownika świec. Dopóki z tym się nie uporasz nie ma mowy o usunięciu błędu. Najtaniej i najprościej sprawdzić świece.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!