Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupię megane GT220 hatchback


mgrlukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam Meganki GT220 tylko w wersji hatchback. Zmierzam zrobić chiptunning wiec zależy mi aby była to wersja z silnikiem od RS. Z tego co czytałem to silnik i turbo, uw GT220 jest ten sam co w RS.

Obecnie na olx są tylko dwie.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... Cxf9U.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... CVlbV.html?

Oglądał może ktoś z forumowiczów już te modele?
Co o nich powiecie?
Na co zwracać uwagę przy kupie takiego auta?

Z góry dzięki za pomoc przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie lepiej od razu pójść w RS'a? Modyfikacje też swoje będą kosztować więc gdzie tu sens? No chyba, że temat rozbija się o 5 drzwi;)

 

Co do oględzin to dopytać i sprawdzić czy nie było żadnych napraw blacharskich (sprawdzić mocowania nadkoli, maski, czy nie  były czasem śruby odkręcane, zajrzeć pod podłogę bagażnika czy aby jest prosta), wykonać pomiary miernikiem lakieru, opcjonalnie udać się do ASO żeby ustalić bezwypadkowość auta. Niby banał ale trzeba wiedzieć za co się płaci...

Później jazda testowa czy auto pasuje (czy aby nie za twarde zawieszenie, czy nie za głośne, czy audio ok itd...). Auto jest ładne może zauroczyć wyglądem, więc na spokojnie z zakupem. Ogólnie dobry moment na kupno, myślę, że można twardo negocjować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem w salonie Renault i ta niebieska Meganka GT220 VIN VF1BZY30651187492   z Radomia  miała robiona głowice w 2019-07 przy przebiegu 71 tyś km. Były wymienione wszystkie zawory oraz jedna dźwigienka popychacza.

Czy to jest normalne w tym silniku że tak głowice padają i trzeba je robić? Wymieniać wszystkie zawory?

 

Edytowane przez mgrlukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mgrlukasz napisał:

Były wymienione wszystkie zawory oraz jedna dźwigienka popychacza.

Dał max w palnik i zerwał pasek rozrządu;

    - oprócz zaworów,

    - prawdopodobnie tłok i korbowód jednego z cylindrów do wymiany,

    - głowica do remontu,

    - pasek rozrządu, świece - do wymiany,

    - filtr oleju, olej do wymiany,

    - uszczelka pod głowicę - do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie używanego auta, najistotniejszy jest stan karoserii;

     -  czy jest bezkolizyjne?  ( miernik grubości )

    -   czy nie ma śladów spawania i maskowania tej czynności ??

    -   czy szyby są z jednego rocznika?

    -   czy się równo prowadzi przy jeździe na wprost?

    -   czy nie ściąga przy hamowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, kolega pyta o silnik, a Ty piszesz o szybach z jednego rocznika. U mnie w aucie została wybita kamieniem spod kosiarki - czy to już dyskwalifikuje to auto?

 

Prawdopodobnie był zerwany rozrząd, może strzelił pasek, może był odpalany z pociągu, może pasek akcesoriów się wkręcił.

Jeżeli silnik dobrze zrobiony to będzie jeździć. Dziwna sprawa, że naprawa była w lipcu 2019 i tu pojawia się pytanie, czy naprawa była robiona na zlecenie handlarza?

Ja osobiście nie przepadam za silnikami po remontach, bo zazwyczaj najdłużej jeżdżą te składane przez fabrykę. Jeżeli jednak ten egzemplarz jest ogólnie zadbany, a silnik ma moc, jest suchy i nie widać ingerencji rzeźnika (pourywane spinki pod maską, brudna robota) to może warto się nad nim zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Andrzej, kolega pyta o silnik, a Ty piszesz o szybach z jednego rocznika.

 " Kupię megane GT220 hatchback " - warto zacząć od przeczytania tematu problemu kolegi mgrlukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Co powiecie o tym modelu  ? 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-2-0-220km-salon-pl-aso-navi-oferta-dealera-ID6CXTIp.html#79eb1465f5

 

Brak na drzwiach emblematu GT220

 

Niestety coupe ale może warto rozważyć takie auto. 

Edytowane przez mgrlukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KamilP1995 napisał:

Jest piękna, ale to ogłoszenie wisi już jakoś od stycznia, bo pamiętam, że wtedy ją widziałem.

 

Dziwne, że się nie sprzedała. Sprzedaje je dealer i ma znikomy przebieg.

Pamiętasz za ile wtedy była wystawiona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!