Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dobór felg


Twood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym prosić bardziej doświadczonych w tym temacie o poradę dotyczącą doboru felg. 

Aktualnie mam założone (chyba oryginalne) opony 205/55 R16 z felgami 6.5 ET41.

Chciałbym je zamienić na 225/40 R18 z felgami 8.0 ET45.

Jeśli dobrze rozumiem, w takiej sytuacji opona wchodzi o 3.85cm głębiej w nadkole. 

Przymierzałem już koło na przodzie i mieści się bez problemu w nadkolu przy pełnym skręcie, jednak odstęp pomiędzy oponą a amortyzatorem jest bardzo mały (jest prześwit, ale niewielki). Nie wiem jak to się zmieni na nierównej nawierzchni. Czy powinienem założyć dystanse? 

Drugą kwestią są śruby. W dotychczasowych felgach wchodzą do piasty na głębokość ok. 2cm (tyle wystają z felgi), w nowych byłoby to tylko 1.7cm. Czy powinienem kupić dłuższe śruby? 

 

Nigdy nie bawiłem się w zmianę rozmiaru felg, więc nie wiem na ile mogę sobie pozwolić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przerabiałem ten temat. Ostatecznie wybór padł na felgi 18''' , szer.7,5, ET46 + oponki 225/40/18. Jeżeli chodzi o śruby to M12x1,5, dł.gwintu 27mm. Całość prezentuje się zacnie i o taki efekt mi chodziło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Komarek napisał:

Moze lepiej standardowo 18 cal felga , 7.5J i opona 225-40-18 ?

Pewnie lepiej, ale mam dostępne szersze i jak to będzie możliwe wolałbym przy nich zostać. Nie spodziewałem się, że moje aktualne są takie wąskie. Myślałem, że to co najmniej 7, a tu takie zaskoczenie po ściągnięciu... 

6 godzin temu, tokon4 napisał:

Ostatecznie wybór padł na felgi 18''' , szer.7,5, ET46 + oponki 225/40/18.

Czyli dokładając dystanse 5mm miałbym mniej więcej tak samo ustawione opony. Ile miejsca powinienem mieć między oponą a amortyzatorem?

Edytowane przez Twood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na przyszłość- gdybyś znów miał jakiś problem z felgami czy doborem do nich dystansów, to na stronie https://inter-rally.pl/pol_m_Kola_Dystanse-Eibach-Pro-spacer-1899.html bez problemu wyszukasz po marce odpowiednie akcesoria. Sam niedawno zamawiałem i wszystko jest super. Auto jest dużo stabilniejsze i wyważone.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!