Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie przy ilu km wasze łożyska w Megane zaczęły być głośne? Mam mały problem... zmieniłem opony przednie na Firestone. Firma znakomita ale to jeden z tańszych modeli. Po jakimś czasie zrobiło się przy jeździe bardzo głośno. Początkowo szum zaczął być słyszalny przy prędkościach 60-80, przy mniejszych lub większych prędkościach znikał. W tej chwili gdy jadę wolno przy małych prędkościach szumik jest delikatny, prawie niesłyszalny, przy większych coraz głośniejszych. Przy 100 km/h robi się dyskomfort. Myślałem, że diesle są głośne, ale przy szumie jaki słyszę jadąc, to zamiast silnika słyszę ten specyficzny szum...

 

Na szybko u jednego "grzeboka" sprawdziłem łożyska. Podniósł auto, wprawił koło w ruch, przyłożył ucho i stwierdził, że łożyska są ok. Nie wiem co o tym myśleć. Wątpię aby opony robiły taki hałas. Megane ma aktualnie 98 tys. przebiegu, miało przygodę na przodzie, ale zawieszenie (mechanika) nie uległo żadnym zniszczeniom. Możliwe, że przy takim przebiegu łożyska są do wymiany, a mechanik grzebok nie ma racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym kole wymieniałem łożysko po ok.100tys.km, a w lewym po ok.116tys.

U mnie w megance (przy łożysku w lewym kole) przy jeździe na wprost było cicho, natomiast przy mnimalym przekręceniu kierownicy w prawo było buczenie i lekka wibracja. Przy podniesionym samochodzie koła obracały się cicho (napędzane silnkiem) również przy kręceniu kierownicą. Przy wymianie łozysko lewe było suche i kulki zardzewiałe, po wymianie wszystko wróciło do norm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano!

myślałem, że siadły mi łożyska z przodu, ale usiadłem jako pasażer i słyszę, że jednak tył... kurde, czy w jakimś przyzwoitym serwisie samochodowym sprawdzą które to konkretnie łożysko padło? widać to na części, po jej wyjęciu? bo wszystkie wymieniać to już się z 400 zł uzbiera, tanich zamienników nie chce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre warsztaty mają odpowiedni sprzęt, w postaci silnika z kółkiem.

Auto w górę kółko podstawiają pod oponę i jadą.

Jak coś piszczy czy rzęzi będzie słychać.

Oczywiście można wszystko rozebrać i sprawdzać, ale powyższa metoda jest znacznie szybsza i prostsza.

Po za tym jeżeli masz z tyłu hamulce bębnowe to czasami podobne odgłosy wydają szczeki ocierające o bęben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź czy odgłos który słyszysz zmienia się przy prowadzaniu auta w zakręt. Jeżeli (na trasie) skręcając w prawo wycie cichnie tzn, że problem jest z prawą stroną i na odwrót. Czasem problem jest ze zlokalizowaniem - przód czy tył. Droga eliminacji, auto na podnośnik i gazu. Jeżeli cich tzn że tył.

Mnie przyjemność z łożyskami kosztowała 650 zł (zamienniki). Do mojej Reni łożyska na tył sprzedawane są razem z tarczami i piastą od razu na dwa koła. Wymiana trafiła mi się przy przebiegu 110 000 KM

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[Cięcie]

Ja właśnie jestem na etapie badania wycia . Wiem ze lewe koło, bo jak jadę na wprost to słychać i jak skręcam lekko w lewo to się nasila. Nie wiem czy to opona, bo ponoć są używane ale z 2006r Barumki bravuris. Chyba zmienię koła z tyłu na przód, może zauważę zmianę.

Z regulaminem forum, dalej na bakier. :evil:

ps. Polecam włączenie opcji sprawdzania pisowni. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hehe no cóż, jednak to nie były opony. na zamknięcie tematu dodam, że wymieniłem prawe tylne łożysko i wszystko gra. czasem pozory mylą.

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-10-06, 09:49 ]

skoro wiadomo co było przyczyną, a zakładający temat sugeruje jego zamknięcie, to zamykam - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!