Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po odpaleniu na zimnym obroty 500 i delikatne falowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam na wstępie za tworzenie nowego tematu ale konkretnie mojego problemu nie znalazłem.

Megane 2 2008 1.6 112 Km + LPG.przebieg 192 tys.rozrzad wymieniany przy 123 tys.pewnie bez koła zmiennych faz, elektrozawór od nowości,świece wymienione ponoć z 15 tys.temu,olej elf nf5w40 . Sprawdzałem clipem w listopadzie sondy i inne rzeczy były ok.

Wczoraj i dziś odpalam na zimnym oczywiście i obroty pokazują 500 i delikatnie falują trochę przegazowalem i wskakują na  800 i jest ok.zastanawiam się jaka może być przyczyna, pewnie jest ich kilka,za ok 10 tys.wymienie rozrząd z kołem zmiennych faz i elektrozawór czy podjechać na clip sprawdzić? Kupiłem icar obd ale trzeba jakiś program ściągnąć ale wyczytałem że on chyba nic nie pokaże.prosze o pomoc . pozdrawiam

Edytowane przez szyna222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sytuacja uległa poprawie czy się pogorszyło?

Nie wiemy czy próbowałeś pojeździć tylko na samej benzynie z zakręconą butlą?

Ktoś zaglądał do instalacji gazowej - jak wyglądają mapy?

Przepustnica dawno temu czyszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 17:44, szwagier24a napisał:

Sytuacja uległa poprawie czy się pogorszyło?

Nie wiemy czy próbowałeś pojeździć tylko na samej benzynie z zakręconą butlą?

Ktoś zaglądał do instalacji gazowej - jak wyglądają mapy?

Przepustnica dawno temu czyszczona?

dalej to  samo ,kolega mi wczoraj powiedział że ma podobnie wtedy gasi samochód i odpala jeszcze raz i jest ok, dzis zrobilem tak jak mi mówił i bylo ok.przepustnica czyszczona ponoć była  ok 15-20 tys, samochód mam kilka  miesięcy ,ale planuje wyczyscić w  przyszłym tygodniu  na  razie problem z pedałem gazu -usterka wtrysku.instalacja była z  20  tys.temu na przeglądzie,filtry gazu wymienione kilka dni  temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnice warto przeczyścić.

Filtry to nie wszystko.

Nie wykluczone, że ecu złapało korekty od rozjechanych map LPG. Gazownik powinien to wyłapać.

Zawsze niespodzianek może na robić układ zmiennych faz oraz układ zapłonowy.

Program: popularny Torque, pokazuje sporo parametrów, tylko trzeba wiedzieć jak je zinterpretować.

Błędy albo zwłaszcza ich brak nic nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!