Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Specyficzny cykliczny dźwięk silnika


Franiolll

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Piszę ten temat ponieważ nie wiem już gdzie szukać odpowiedzi.

 

Drodzy forumowicze mam Renault Megane II 1.5dCi 78kW produkcja 2007 rok, ostatnimi czasy słyszę z pod maski dziwny dźwięk, takie jakby mlaskanie, gdybym miał to opisać słownie to wygląda to mniej więcej tak że słychać klekocik diesla następnie w tle takie jakby mlaskanie, po chwili ustępuje, i po następnej chwili znów mlaskanie, i tak w kółko, dodam że jest to niezależnie od tego czy chodzi klima, wentylatory, czy sprzęgło wciśnięte czy nie, gdy pojechałem do mechanika stwierdził że to pasek rozrządu, drugi że panewki a trzeci że wtryski. Bądź tu mądry i pisz wiersze heh. Może ktoś z was miał podobny problem i pomógłby mi go rozwiązać?

 

Auto obecnie ma niecałe 195tysi przebiegu, rozrząd wymieniony w 2017r przy przebiegu 154tys

Wrzuciłem filmik na yt

 

 

Bardzo proszę o zainteresowanie

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Franiolll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Franiolll napisał:

mam Renault Megane II /1.5 dCi 78 kW produkcja 2007 rok,

ostatnimi czasy słyszę z pod maski dziwny dźwięk, takie jakby mlaskanie,

1/ Kiedy czyszczony był zawór egr?

2/ Czy przeważa jazda po mieście i na krótkich dystansach?

        -  im więcej jazd po mieście, na krótkich trasach tym zawór będzie b. zawalony sadzą

            i nie będzie pracował prawidłowo,

        -  warto przeganiać auto co jakiś czas na wysokich obrotach na odcinku > 100 km,

3/ Rozłącz kostkę z egr-a, zobacz jak turbina chodzi?

     - zdejmij rurę przy kolektorze, zobacz czy egr jest całkowicie zamknięty ?

     -  w większości przypadków egr blokuje się w pozycji otwartej;

              -   otwiera się wówczas nadmiernie i powoduje kłopoty,

              -   minimalne dodanie gazu, słychać terkotanie ,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

mam ten sam silnik i taki sam objaw. Co prawda z filmu nie specjalnie można to usłyszeć, ale wiem o co tobie chodzi. Ja jeżdżę z tym od lat i niezbyt się tym przejmuję. Przebieg ok.

125k. Kiedyś mnie to zainteresowało i myślę, że może być to przyczyną pęcherzy powietrza. Sprawdź, czy w momencie zmiany odgłosu pracy silnika nie widać pęcherzy powietrza w przewodzie przed pompą.  

Edytowane przez miki1
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!