Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SAMOCZYNNE HAMOWANIE PODCZAS JAZDY


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcami w Renault Megane Kombi 1,9 dti z 2001 roku.

Hamulce praktycznie są super tylko, ze po przejechaniu kilkadziesięciu kilometrów, a zwłaszcza gdy są upalne dni to samochód sam zaczyna hamować.

Głownie zaczyna hamować prawe koło przednie.

Sposób, który znalazłem na to, to mocne zahamowanie tak że włączą się ABS-y lub pare razy trzeba wcisnąć mocno pedał hamulca na postoju i jakiś czas znowu jedzie się OK lub pozostawienie samochodu do ostygnięcia i też wszystko działa prawidłowo.

Może ktoś spotkał już się z takim problemem i pomoże???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj prawy zacisk hamulca z czyjąś pomocą niech ci wciska pedał hamulca żeby wyszedł ale nie całkiem tłoczek hamulcowy przeczyść go i nasmaruj .Po tym zabiegu kilka kratnie wyciskaj tłoczek i cofaj go ręcznie żeby się rozruszał sprawdz też prowadnice zacisku czy nie są zatarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spuszczony do zera
I to jest przyczyna. Właśnie zafundowałeś sobie wymianę pompy(ja też to przerabiałem właśnie poprzez to że spuściłem cały płyn) w starej używanej pompie. Nie powinno się spuszczać płynu gdyż gumy w niej ulegają zniekształceniu i teraz dają taki efekt. (już kiedyś o tym pisałem na tym i innym forum). Wymiana płynu powinna wyglądać tak że odsysasz ze zbiorniczka stary płyn wlewasz nowy, odpowietrzając spuszczasz stary płyn pozostający w układzie i w miarę ubywania dolewasz do zbiorniczka płyn nowy. Oczywiście tłoczki zawsze można przeczyścić ale ja jestem na bank przekonany że to wina pompy hamulcowej. Nie łaszcz się na pompy używane lub zestawy naprawcze. Kup tylko nową aby bezpiecznie się poruszać i aby wszystko działało jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!