Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

swieci lampka podgrzewania swiec w czasi jaz


maly_72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam problem tego typu ze podczas jazdy na dłuższym dystansie zapala mi się lampka podgrzewania świec żarowych w czasie jazdy a po jakimś czasie gaśnie samoczynnie jeśli ktoś miał taki przypadek niech napisze i poradzi mi co mam zrobić.

 

pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dokładniej opisać co się dzieje jak się ta lampka zaświeci, bo może byc dużo problemów z tym związanych.

U mnie zaświecała się ta lampka kiedyś przy 120 km/h i silnik tracił moc. Teraz zaświeca się przy ok 150 km/h i po zaświeceniu silnik nie przekroczy 3000 obrotów. Dopiero po jakimś czasie gaśnie i wtedy jest ok. Muszę się wziąć za to ale nie mam chwilowo czasu.

W między czasie napisz co się dzieje u Ciebie, może razem cos sie wymysli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka świeci się po dłuższej jeździe ok 130 km najczęściej jak dużo wyprzedzam i silnik dostaje szybko dużo obrotów a po spokojnej płynnej jeździe ok 120 km/h przez 20 km gaśnie. A kiedy zatrzymam od razu po zaświeceniu się lampki zgaszę auto i odpalę ponownie problem pojawia się znowu za ok 130 km. Jeśli chodzi o właściwości silnika to nie ma żadnych zmian moc jest cały czas taka sama nic nie spada tyle tylko że lampka świeci i nic więcej się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak u mnie, tylko u mnie po zaświeceniu nie wchodzi powyżej 3000 obrotów, a jak się zatrzymam na chwilę, np na światłach to kontrolka gaśnie. Ciekawe czy to nie jest związane z sonda lambda, bo jeśli się jedzie długo na wysokich obrotach to może ona podaje głupoty do komputera. Jak na razie tak jak pisałem nie mam czasu żeby się za to zabrać, ale jak znajdę chwile to jadę od razu do mechanika, może on coś podpowie bo męczące to jest no i więcej pali ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!