Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Włącza się wentylator chłodnicy do rozładowania akumulatora Błąd elektoniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje pomocy. Pacjent Megane II 2003 1.9dci. Co jakiś czas włącza się wentylator chłodnicy i dopóki nie rozładuje akumulatora nie wyłączy się. Pomaga też zdjęcie klem na kilka sekund.

Auto zwiedziło już 4 mechaników. Niby zrobione a to za jakiś dłuższy lub krótszy czas powraca.

Nieprzewidywalne kiedy znów zrobi to żonie niespodziankę a co ja się nasłucham to masakra.

Co było zrobione. Wyczyszczone wszystkie elektryczne elementy, wiązki itd. sprawdzone zimne luty na skrzynce bezpieczników- coś tam było lutowane i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Podejrzewam, że nie chodzi tu o sam wentylator a o jakiś problem z elektryką. Raz była sytuacja, że nie można było odpalić auta bo był błąd coś w rodzaju "electronic fault" (nie pamiętam dokładnie )- zdjąłem klemę i po podłączeniu włączył się wentylator ale auto odpaliło. Były też akcje, że wyskakiwał błąd "service" i np. razem z poduszka powietrzną lub podczas jazdy zapalała się kontrolka podgrzewania świec. Ale to były błędy tymczasowe i znikały.

Co można zrobić? Co może być przyczyną bo pomimo, że jest to fajne auto to przez te rzeczy nie można na nie w ogóle liczyć. Tym bardziej jak jeździ nim kobieta z dziećmi... Nie jestem pewny czy nie jest to może związane z wilgocią... ale nie jestem pewny.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!