Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie CB Radio jest warte uwagi


jacekok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kupna CB: co sądzicie o mniejszych radyjkach (tj. o głębokości mniejszej niż standardowe 180mm czyli np 150 - 120mm)? Jest jakiś model warty uwagi? (chcę zamontować radio w schowku pasażera. Widziałem w coupe u Silvera, że 180 też wchodzi, ale z mniejszym byłby mniejszy problem z zamontowaniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody, z czystym sumieniem polecam to: http://www.allegro.pl/item562996760_radio_...rancja_vat.html sam posiadam i jestem zadowolony, (choć to tylko kilka dni) Radyjko w przystępnej cenie, małe gabarytowo i posiada to co powinno mieć takowe radio, oczywiście jest pozbawione wodotrysków z których i tak nie będziesz korzystał. Modulacja jest dobra by nie powiedzieć, że bardzo dobra.

Przed decyzją możesz pobrać sobie ten plik, jest to instrukcja w pdf. razem z danymi i certyfikatem.

cb.cwa1.net/cb_radio_manualy/Yosan/Yosan%20PRO-120%20Owner%20Manual%20PL.pdf

na dodatek powiem że wspaniale mieści się pomiędzy fotelami, dźwignią ręcznego i biegami.

No i świeci na bursztynowo :oops: na focie wyszło cytrynowo ale to takie przekłamanie cyfrówki.

post-2372-1236290257_thumb.jpg

post-1-1236290257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z małych radyjek to polecam Presidenta Harry/Johnny z ASC który był dla mnie duża zaleta po tym jak sobie pojeździlem z Midlandem 48 , plusem tych radii jest wielkość a minusem moze być cena , Harry ASC z anteną Omega 27 dobrze mi sie spisują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

lepper_pl, przyglądnij się temu: http://allegro.pl/item633412404_radio_cb_y...oserwis_pl.html (link ze względu na cenę)

Nadal polecam. Modulacje miałeś możliwość sprawdzić na zlocie. Poza tym posiada dobre podwójne filtry i RF-gaina no i wymiary takie jak ERMES.

Tu opis radyjka: http://allegro.pl/item631695809_nowosc_cb_...0_sklep_cb.html

Reszta w moim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam TTI550 + antena TTI CX14 (chyba takie oznaczenie anteny)

 

[ Dodano: 2009-05-14, 19:43 ]

jedno i drugie jak dla mnie porażka, pewnie nie jakościowa za tą cene ale radio ma mieć minimum przycisków i max funkcjonalności. Bez pokręteł zupełnie odpada. Obsługa ma być intuicyjna nie patrząc na radio a nie szukać przycisku w trakcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, miałem wcześniej TTI 880 i już nie zamierzam wrócić ze względu na odbiór. Mam teraz w aucie na jakiś czas pożyczonego maxona cm-10 i jest naprawdę dobry w odbiorze. Nadawanie słabsze niż w TTI. Dlatego jak się nie zmobilizuję jednak na tego Ermesa to kupię tego Maxona za 199zł :D

Lub poszaleję i jakiegoś Herberta lub Jonhsona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem unidena 510 potem Albrechta 4500 aż wreszcie trafiłem na STABO xm 5012.

jak dla mnie to radio jest rewelacyjne.

Podstawowa zaleta - cisza - jak nikt nie gada to czasami muszę sprawdzać czy jest włączone bo zero szumu. A odbiór czysty i wyraźny.

Na co dzień jeżdżę z anteną President Florida (mogę z nią wjechać do garażu bez demontażu) i słyszę auta w promieniu 5-8 kilometrów.

Na dłuższe trasy zakładam Sirio ML145 i wtedy mam odsłuch ok 20 km wokoło. Najdalsza rozmowa z innym mobilkiem 32 km w lini prostej (wg. gps).

Wady: rozmiar, jest to standardowe radio 1 din i było trochę kombinacji z jego upchnięciem (musiałem wyciąć dziurę w dnie schowka).

Druga wada: jak każde radio niemieckie ma tylko 1W nadawania w AM. Przy ML145 nie było to wielkim problemem ale przy florydzie trochę wkurzało jak ty gościa słyszałeś a on ciebie nie. Sprawę rozwiązał mały 5W dopalacz w bagażniku :D

 

Radio można czasami dostać na ALLe za ok 100-150 zł za tą cenę nie znajdziesz nic lepszego. Ja zapłaciłem 120 zł i póżniej jeszcze 65 zł zza dopał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Prezesem: Fachowcy tematu, twierdzą że nie ma to jak dobre stare radyjka. Trochę radyjek już "przerobiłem" i naprawdę, im dalej tym ciekawiej. Zdarzają się udane modele mniej lub bardziej renomowanych firm i odwrotnie, president też ma na swoim koncie kilka "baboli". Prywatnie od jakiegoś czasu mam President Herbert (jedynka) + Sunker Elite CB106. Badyl długi ale skuteczny i nieźle stroi no i plusem jest cena - dałem 95 PLN. W służbowym mam (bo muszę) Presiden Johny II + jakaś antenka też President - ducik z cewką, jakieś 60 cm długa i no niepowiem, działa. Niestety jak się podłucha jednego i drugiego to jak królik i zając na wyścigach... Czyli:

Fachowcy tematu, twierdzą że nie ma to jak dobre stare radyjka :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!