Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ?


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ja leje od czasu zakupu meganki Lotosa 5w40(mam 1.5dCi) i wymieniam co 20 tyś.km(a przejechałem do dziś 60 tyś.km) i wszystko jest ok!W Selgrosie koszt.ok.90zł(4l)

Polecam

W Łodzi po 59 pln :-) Wyszedł w połowie roku nowy - z dopiskiem "Plus", z nowszymi normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Koledzy! Na wstępię chciałbym zaznaczyć że byłem na forum Renault19.pl Niestety, dbało się o Renie ale czas na nią przyszedł:mrgreen:(płyn chłodniczy w trasie zjadło) poszło na tłoki i thats"it:(<zolta> (przebieg 350000 km w moich rękach 100000 km)rok 91

<><><><><><><><><><>><><><><>

Kupiłem Megane (zawsze Renia) z takim samym silnikiem 1,9 D (rózniącym się osprzętem i pompą wtryskową LUCAS:() rok 2000... i mam mały problem..

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mianowicie do starej Reni 19 zawsze co 10000 km wymieniałem olej na Elf Turbodiesel 15W/40 a tutaj gość zmieniał na lotos diesel najtańszy (a ja na oleju nie chce oszczędzać)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Przebieg licznikowy 245000 km (ile cofane nie wiem) niby oryginalny <ROTFL> i pytanko czy przy zmianie teraz wlać ELF turbodiesel 15W/40??? JAk w starej???

<><><><><><><><><><>><><><><>

DZięki za podpowiedzi.....

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Zakupiłem Scenica 1.6 DCI 130KM przebieg 111000 km olej wymieniony przy 94945, wiec juz czas na nowy-problem z tym ,że nie mam informacji jaki olej był lany. Poprzedni właściciel wymieniał co 30k km... Jkai olej wybrać do tego silnika?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie !

Właśnie mam zamiar dokonać pierwszej wymiany oleju w nowozakupionej Megi II phI 1.9 dCi 120 KM 150 000 km. Z karteczek w schowku (które dopiero odszukałem po zakupie oleju ...) wynika, że lany był olej Elf Evolution SXR 5W-40, mi jednak sprzedawca polecił Evolution SXR 5W-30 jako "lepszy" (na szczęście tej samej marki i rodzaju !) dla silników dCi i taki też zakupiłem w ilości 5l.

Czy mogę wlać ten olej, nie zaszkodzę tym silnikowi ? Czy lepiej próbować posiadany olej sprzedać a kupić 5W-40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Silniki bez FAP-a 5W40 silniki z FAP-em niskopopiołowy i zazwyczaj to jest 5W30

Uwaga !

Jeśli możecie unikajcie olejów energooszczędnych np. do benzyny klasa wg. API A5 bo mają łatwo zrywalny film olejowy !

Wymiana oleju co 30 kkm to zabójstwo najpierw dla turbiny a potem panewek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

możecie poradzić jaki olej wlać do mojej megane z 2005 roku? 1.9 dci 120 km. Przebieg -+220 tys km.

W zeszłym roku serwis renault skasował 140 euro i wlał ELF-a sxr. Jaki Wy polecacie

 

Czy ELF SXR 5W40 Evolution wlać ponownie?

Edytowane przez pingus21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy, zalałem dzisiaj ELF Evolution 5W30 1 l Full-Tech FE (Solaris DPF, FE), na początku stary olej odessany, wymieniony filtr, zalane 4,5 litra nowego. Na bagnecie wszystko fajnie ale jak sprawdzam poziom oleju w 'komputerze pokładowym' to jest 'Olej OK', po przytrzymaniu aby sprawdzić dokładnie jest 'Minimum' i żadne kółko nie jest zapełnione. Co prawda autem po wymianie przejechałem na razie może 1 kilometr, ale sytuacja mnie trochę dziwi. Czy to normalne?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pacjent to Megane 2006 1.9 dCi z FAPem.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ktoś może u siebie sprawdzić czy kółka powinny być całe zamalowane czy raczej jakby było minimum to by było _ _ _ _ _ ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z góry dzięki.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwadraciki są puste, byle był ich komplet, bodajże 6 szt.. Jak oleju ubywa to te kwadraty zamieniają się na kreski

To zresztą nieistotne czy 5-6 czy 7 zawsze wszystkie pola są zajęte albo kwadratami, albo kreskami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!