Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ?


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówisz, dziś zalałem 5w40 i jest okej, chociaż pan sprzedający jak to powiedział "jakby Pan zalał, nic by się nie stało" :D Do czego się jedynie z tobą nie zgodzę to, że silniki dCi nie grzeszą wytrzymałością, moja subiektywna opinia to, że te nowsze dCi to jednak grzeszą wytrzymałością :) ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 czy 15 tys. km pewnie by się nic nie stało, ale na przestrzeni np. 100 tys. km to nie wiadomo. Inna sprawa to to, że mam akurat również lagunę II 1.9 dci 2003 r. i z tego co wiem producent nie dopuszcza stosowania oleju A5/B5. Natomiast w przypadku meganki z mojego profilu jak najbardziej można taki olej stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Megane II 1.9 dCi 120KM (88kW) F9Q800 - cały czas leję Elf Evolution SXR 5W40, ale ostatnio trochę mi wycieka po lewej stronie (gdzieś koło odmy). Zjeździłem wszystkie sklepy i mają tylko SXR 5W30 albo 900NF 5W40. Będzie OK jak doleję 1 litr tego 900 NF 5W40: http://www4.total.fr/nordic/auto_lubs/EVOLUTION_900_NF_5W-40_ENG.pdf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej,

Kupiłem Megankę II z 1.9 dCi. Sprzedający zostawił w bagażniku olej, mówiąc, że aktualnie ten jest zalany. Jest to Mobil Super 2000 10W-40 semi-Synthetic.

W komputerze jest zaprogramowany serwis za 2000 km i z tego co mówił, to właśnie po to by zmienić olej. Możecie polecić co wlać podczas wymiany oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Renault Megane Kombi(2008) 1.9 dci 130 z FAP poprzedni właściciel lał olej CASTROL EDGE 5W30 mam pytanie

czy mogę przejść na olej 5W40 bo mechanik powiedział żeby nie mieszać olejów i zakupić ten sam olej 5W30.

Rozważam przejście na MOTUL X-clean 5W40 czy lepiej już zostać przy CASTROLU 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wczoraj w mojej megi zauważyłem że mam tylko 2 kreski oleju tak mi komputer pokazał.Potem patrzyłem na bagnecie i rzeczywiście trzeba już dolać, tutaj pada moje pytanie silnik był zalany olejem elf competition STI 10w40 i chciałem dolać takiego samego oleju, lecz nie mogę nigdzie takiego znaleźć w sklepach i na stacjach benzynowych w mojej miejscowości znalazłem tylko olej elf evolution 700 sti też 10w40 czy mogę dolać takiego oleju ? Proszę o odpowiedz

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez guchy55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał olej w niedługim czasie. Czy używał już ktoś Elf Evolution 5W30 5L Full-Tech FE? Czy jest to dobry olej do Renatki 1.9dci 130Km KM? Może jakiś inny olej ktoś podpowie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest olej zalecany przez Renault do diesli z FAP. Sam go używam. Parametry na papierze wyglądają dobrze. Jak się sprawdza w praktyce - powiem Ci jak stuknie mi np. 250 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, będę za niedługo wymieniał olej, poprzednio mechanik wlał mi jakiś castrol 5w40, jednak chciałbym wymienić na Elf fulltech fe 5w30, w związku z tym mam pytanie, czy trzeba odkręcać miskę i pozbyć się całkowicie tego Castrola, czy można spuścić normalnie przez korek i wlać nowy olej? Silnik 1.9dCi z FAP 220kkm przebiegu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!