Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ?


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, pbet napisał:

A ja tam nigdy niczego nie dolewałem i problemów z silnikami (benzynowymi i diesla) nie miałem.

Podobnie ja i szereg innych znanych mnie osób. Mało tego, nie widzę entuzjastów teorii przeciwnej na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niebianskaskurwoala ja nie twierdzę, że to jest złe albo dobre, że pomaga lub szkodzi. Napisałem tylko, że nigdy tego nie stosowałem i nie miałem problemu z silnikami. Napisałem tak ponieważ czytając niektóre Wasze opinie o dodatkach do paliwa, oleju czy płukankach można odnieść wrażenie, że to konieczność bo jak nie to "kaplica".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Napisałem tak ponieważ czytając niektóre Wasze opinie o dodatkach do paliwa, oleju czy płukankach można odnieść wrażenie, że to konieczność bo jak nie to "kaplica".

Też odnoszę takie wrażenie :-) I również nic nie stosuję/nie stosowałem. Staram się czytać tematy o oleju na Forum, ale to przypomina mi pewien film braci (sióstr? :-D ) Wachowsky, gdzie jedna strona uważa, że druga żyje w kompletnie innym świecie. Pytanie, który świat wybrać... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Ja przestałem go lać (teraz Valvoline) bo po pewnym czasie na tym Motulu chodził mi jak Ursus (głośno "cykał"). Teraz uważam, że jest dużo lepiej. Ale tak było u mnie.Na forum Laguny inny użytkownik pisał mi, że u niego chodził normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2018 o 14:19, buczki napisał:

Zbliża się wymiana oleju od kilku lat leje elf 5w40 srx900 zastanawiam się nad Motulem 8100 x-clean 5w40 jakie macie zdanie o tym oleju. Czy warto zmienić 

Rozumiem, że do 1.9 dci 130 KM? Można zastosować, choć nie ma wymaganej normy Renault oraz lepkość 5W40 a nie zalecaną 5W30. Jak już chcesz olej mid saps to na rynku jest wiele lepszych produktów a najlepiej jak się nie orientujesz to wlej olej z norma RN0720 jakiejś 'lepszej marki" np. Penrite, Millers, Neste a z tańszych ale dobrych jest Eurol. Elf tez nie jest taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

Mam na imię Wojtek. Kilka dni temu kupiłem megane z 2005r 1.9dci 130km z fap oraz przebiegiem 270 tyś km. Rok czy dwa lata temu była regenerowana turbina.

Przy silniku na karteczce widnieje informacja o zalanym oleju Mobil 10w40.

Co myślicie o tym 10w40 i moim silniku z fap?

Edytowane przez s2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dylemat nie powinien brzmieć "czy dla silnika lepszy jest olej 10w40 czy 5w30/5w40" bo wiadomo, że teoretycznie ten drugi... tylko "czy przejście na olej o niższej lepkości w niskich temperaturach jest bezpieczne dla silnika", a na to pytanie nikt Ci nie odpowie... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie a macie jakieś doświadczenia z olejami firmy REPSOL, ostatnio sprzedawca zaproponował mi właśnie olej tej firmy 5w30/40. Powiedział też że ELF przy REPSOLU "się chowa"

Nie wiem jaki był wlany wcześniej olej ale poprzednik mówił tylko że syntetyczny

Auto M2 1.9 130 kM 2006 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!