Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio/nawigacja na Androidzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem, że temat był poruszany już kilka razy, ale przekopanie się przez to archiwum i uzyskanie odpowiedzi jest bardzo ciężkie. Chciałbym zmienić swojego marnego Carminata na dotykowe radio na Androidzie. Pytałem sprzedawców na Allegro i uzyskałem różne odpowiedzi, jedni mówią, że się nie da, drudzy że da radę. Tak samo na Aliexpress. Gdy pytałem sprzedawców i producentów sprzedających zestaw radio + nawigacja to uzyskiwałem odpowiedź, że nie ma możliwości, a skoro jest jeszcze joystick to kable nie pasują. Za to gdy napisałem do producentów oferujących jedynie zamiennik dla wyświetlacza, to odpisują, że jest to wykonalne i mają do tego kable.

 

Dlatego chciałbym ustalić czy jest to możliwe, czy nie. Widziałem, że już były próby, ale wyświetlał się błąd poduszek. Ktoś obszedł ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat....od dawna. Mam zwykłe radio bez navi, to czarne. Już dawno chciałem kupić chińczyka androida, ale cholera wie który podejdzie, żeby wszystko działało i nie było żadnych błędów. Najważniejsze dla mnie, żeby sterowanie było z kierownicy i bez dziwnych błędów typu poduszki czyli tzw. plug and play. Ewentualnie zawiózł bym do jakiegoś serwisu car audio i by zamontowali. Tylko które, konkretny link...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo się zastanawiałem i pisałem z majfrendem, ale w końcu kupiłem. Miało nie być problemów, ale niestety jest jeden poważny. Stacja multimedialna nie chce się uruchomić. Problem musi leżeć w kablach, ale sprzedawca zapewnia, że te są dobre. Stację połączyłem w innym samochodzie i bez problemu rusza. Stary wyświetlacz rozebrany, błąd poduszek nie występuje, ale jest zero reakcji jakby nie dostawał zasilania. Jedna fabryczna wtyka od radia nie jest w ogóle używana. Tu jest pies pogrzebany?

IMG_20210314_111016.jpg  IMG_20210314_111027.jpg  IMG_20210314_111035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa działać, to co podłączyłeś do nawigacji na 100% nie powinno być tam podłączone jak na moje powinno być pod moduł BIC który jest za licznikiem pod deską

 

Więcej zdjęć z przejściówki do co podłączyłeś do nawigacji

Widzę iż jest tam pin nr 2 czyli + po zapłonie - w nawigacji jest na pinie 5

Kolejne przewody 19,20,21,22 są to kontrolki poduszki - tyle widać z zdjęcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Sprzedawca dał instrukcję, że to ma być tak podłączone.

 

https://a.aliexpress.com/_uHUkvv

 

Widziałem filmik jakiegoś Turka i podłączył też w ten sposób i odpaliło od razu. Czekam co mi majfrend odpisze. 

 

Możliwe też, że źle rozumiem tę instrukcję

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2021 o 18:31, cinas napisał:

 

 

 

A jednak ten duży, zwykły Tomtom Carminat. Dostałem od chińczyka instrukcję, które przewody z nieużywanej wtyczki dołączyć do wiązki i stacja się uruchomiła. Nie bawiłem się ustawieniami, zrobię to jutro jak już przedłużę kable (bardzo krótkie, bez sztukowania nie ma gdzie ich zmieścić).

 

Sprawa rozwiązana. Jest możliwa zamiana Tomtoma na radio z Androidem

 

IMG_20210315_171412.jpg

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13:!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego linku wyżej. Sprzedawca miał pozytywne komentarze i długo z nim pisałem zanim kupiłem. Mam konfigurację C z 4 GB Ramu i 64 GB pamięci. Prezentuje się ładnie, a dzisiaj jak już przedłużę kable to będę mógł powiedzieć jak działa. Jeszcze adapter na gniazdo antenowe potrzebny, ale jeszcze nie szukałem.

Żeby ruszyło należało dołączyć do canboxa 2 przewody z nieużywanej wtyczki i jeden przewód wpiąć jeszcze w gniazdo zasilania. Później mogę wrzucić instrukcję ze zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zywel napisał:

Właśnie z tego linku wyżej. Sprzedawca miał pozytywne komentarze i długo z nim pisałem zanim kupiłem. Mam konfigurację C z 4 GB Ramu i 64 GB pamięci. Prezentuje się ładnie, a dzisiaj jak już przedłużę kable to będę mógł powiedzieć jak działa. Jeszcze adapter na gniazdo antenowe potrzebny, ale jeszcze nie szukałem.

Żeby ruszyło należało dołączyć do canboxa 2 przewody z nieużywanej wtyczki i jeden przewód wpiąć jeszcze w gniazdo zasilania. Później mogę wrzucić instrukcję ze zdjęciami

Super będę wdzięczny za instrukcje z foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cinas napisał:

Odłącz ekran nawigacji a też będzie działało

Możliwe, ale nie sprawdzałem tego. Mieści się pod nową obudową i na razie tak zostawiłem. Dzisiaj odłącze i jeśli nie będzie potrzebny stary ekran to wolne miejsce zagospodaruje kablami. Jeszcze myślę czy nie wyrzeźbić jakiejś odbudowy na sygnalizację pasów i poduszek i nie przypiąć z boku ekranu. Na razie też jest schowany.

 

Matikk: instrukcję mogę napisać w wolnym czasie, czyli najszybciej bliżej piątku. Dzisiaj jeszcze będę wszystko montował i ustawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zywel napisał:

Matikk: instrukcję mogę napisać w wolnym czasie, czyli najszybciej bliżej piątku. Dzisiaj jeszcze będę wszystko montował i ustawiał

Spokojnie nie spieszy mi się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!