Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wahająca się temperatura silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mamy podobny problem i również trochę mnie to denerwuje więc na razie dumam, co to może być. W poprzednim aucie, polonezie, miałem tak, że po odpaleniu, silnik nagrzewał się do nominalnej temperatury i stała w miejscu. Pomijam sytuację stania w korkach, gdzie po jakimś czasie temperatura rosła i włączał się wentylator chłodnicy, po czym temperatura spadała, do nominalnej i tak w kółko. Jak stałem długo to rzeczywiście wentylator potrafił pracować ciągle.

W renufce takiego czegoś nie obserwuję.

Mam podejrzenia, że to może też być wina chłodnicy, płyn wymieniany był w zeszłym roku, ale nie przypilnowałem i nie wiem czy mechanik przepłukał układ czy po prostu tylko zalał nowym płynem.

Jak napisałem jeżdżę tak już od wiosny, auto ani się nie grzeje ani zbytnio nie wychładza.

W Chorwacji przy temperaturze na zewnątrz temperatura utrzymywała się dokładnie pomiędzy 3 a 4 kreską (u mnie przy 4 kresce włącza się wentylator).

Ale zaobserwowałem objaw niepokojący, przy długich zjazdach na chorwackich autostradach gdzie nie dodawałem gazu wskazówka potrafiła spaść poniżej 3 kreski. Co by wskazywało, że coś nie tak jest z termostatem. Chyba jednak przyśpieszę wymianę termostatu i zobaczę co będzie. Jak nie to pozostaje jedynie płukanie całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że miałem/mam podobny problem - auto się nagrzewa do nominalnej, po czym spada w okolice 4 kreski, by się podnieść do nominalnej i spada do przedziału między 4, a 5 kreską, wymieniałem termostat i czujnik temperatury 23 maja 2008 roku, było chwilę lepiej, ale teraz nadal jest to samo - temperatura oscyluje między 4, a 5 kreską w czasie jazdy, jak się stoi to się nieznacznie powyżej 5 kreski wychyli, załącza się wentylator i schodzi w dół. Dziwna to dla mnie sprawa, nie wydaje mi się, żeby po 3 miesiącach padł termostat albo czujnik.

post-2495-1220334079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej megance miałem podobnie, temperatura mocno wahała się między 2 a 3 kreska. Wymieniłem termostat i płyn, przepłukując układ woda. Wahania zmniejszyły się ale nadal są. Podejrzewam, ze termostat który kupilem otwiera się przy niższej temperaturze niż stary. Niestety nie zwróciłem na to uwagi przy kupnie i lipa. Teraz gdy nastały chlody znów waha się mocniej, ale po dłuższej jeździe mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat mówi że te wahania temperatury mogą być spowodowane powietrzem czyli jak jest zimniej to podczas jazdy, moim zdaniem nie powinno tak być i to raczej nie jest przyczyną wahań wskazówki temperatury! Być może to jest termostat lipnej firmy, wyczytałem gdzieś że koleś miał odkładnie to samo co my i dopiero za czwartym razem kupił termostat niemieckiej firmy Wahler i było ok. a teraz jak zrobiło się zimniej to mi dokładnie tak samo zachowuje się wskazówka od temperatury, dochodzi do 3 i spada na 2.5 i tak przez jakis czas. Dopiero po dłuższej jeżdzie te wahania są mniejsze ale są! Niestety nie przejechałem w te chłodniejsze dni więcej km więc nie mogę do końca stwierdzić wszystkiego. Latem było dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne (zaznaczam drobne) wahania są OK. Nie masz stałej temp. na silniku.

Rośnie do pewnego momentu - otwiera się termostat, - następuje ochłodzenie (spada trochę wskazówka) - zamyka się termostat i znowu trochę rośnie i cykl od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!