Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

-plan zakupu


gibki8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam kupić swoją pierwszą Megankę. Oto obiekt moich spekulacji.

http://renault-lyko.otomoto.pl/renault-meg...e-C4727430.html

Wiem już ze samochodem przez 4 miesiące jeżdził właściciel salonu. Był on tym samochodem kilka razy w Austrii dlatego też ma on winietki na szybie. Nie był bity(sprawdziłem to po małych dojściach i znajomościach). Będzie to już moje kolejne Renault ale pierwsze Megane więc pytam sie was czy się opłaca. Samochód 2 miesiące wcześniej kosztował ponad 50 000 zł.

Thalie zostawiam w rozliczeniu za jakieś 17 000 zł.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne, ale drogie (targuj się na 40k) - demo to przeważnie najsłabsza wersja wyposażenia. Za taką cenę można kupić diesla. Silnik faktycznie słaby, ale do spokojnej jazdy zupełnie wystarczający - przejedziesz się to sam ocenisz czy Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Business Line to nie takie zle wyposazenie juz, choc mozna lepiej.

Ale jak na hatchbacka w BL i z tak slabym silnikiem to kase chca stanowczo za duza.

Wydajac 45K PLN to mozna wyszukac naprawde cos lepszego.

Pytanie - czego oczekujesz od samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie samochód musi miec klimkę radio i być ekonomiczny. I taki jest ten tutaj o którym gadamy. Silnik jest bardzo dobry bo ma 100 koni i osiąga je bardzo wcześnie więc silnik ciągnie od samego dołu. Wersja wyposażenia jest wystarczająca i nie brakuje mi w niej nic. Z ceną to będe sie za chwile targował bo jadę się jeszcze raz przejechać i pogadac o cenie. Zobaczę ile wezmą za moją Thalię, Proponowali mi 17 000 ale też bede dyskutował o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki silnik w kombi i sobie radzi, więc te wypowiedzi, że słaby silnik jak na to auto to można między bajki włożyć. Każdy inaczej jeździ - jedni potrzebują więcej mocy, drudzy mniej, ale 1.4 16V w Megane sobie spokojnie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym, ze "od samego dolu" to bym nie przesadzal...

Meganka jest niestety dosc ciezka a 1.4 ma marny moment obrotowy (jakies 125Nm).

Jak dla mnie to auto fajne ale - jak juz koledzy zauwazyli - za te cene to dCi. A jak koniecznie 1.4 to jakies 10K w dol powinno byc.

post-7900-1218185033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak koniecznie 1.4 to jakies 10K w dol powinno byc
Tym bardziej, że auto oklejone reklamami i chcąc - niechcąc reklamujesz salon...

...a za to się należy wynagrodzenie czyli dodatkowy upust :mrgreen:

A z drugiej strony - młode auto, z małym przebiegiem, na gwarancji, z udokumentowanym pochodzeniem i jak mniemam w 100 % bezwypadkowe - to cena może być ponetna.

Za mniejsze pieniądze można pewnie trafić jakiegoś pokiereszowanego imigranta :cry:

Silnik 1,4 a 1,6 - gdzieś już napisano, że różnica w mocy to tylko 10 koni (przy praktycznie tym samym spalaniu), a mnie moje 1,6 absolutnie wystarcza do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód nie ma reklam. jest wyczyszczony i zdarty z reklam. Silnik ciągnie od około 2500 obrotów i jest bardzo cichy. Zawieszenie jest bardzo komfortowe ale nastawione bardziej na sport niż komfort. 1.6 nie chcę bo słyszałem że różnicy w przyśpieszeniu nie ma a 1.6 jest bardziej wadliwy. Sprawdzałem też podwozie i jest w stanie idealnym. Autko jest super fajne i bardzo mi sie spodobało. Kasa to jedynie 44 000 więc już jest coś. Na razie go zarezerwowałem. Teraz tylko papiery do Thali przywiozę i ustalę cenę Megane będzie moje bo po 2 jeździe zakochałem się w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez metalika około 60-62 tysięcy. Ta wersja nie ma tylko nawigacji z Renault skóry i karty hands free. No i automatycznej klimy tez nie ma ale jest ręczna i to mi wystarczy. Zaskoczyło mnie to że ma on oświetlanie podłogi po otworzeniu drzwi(zarówno z przodu i z tyłu) dwa schowki w podłodze z przodu o pojemności 11 litrów. A i ten model ma dołożony oryginalny auto alarm z Renault i dywaniki za 160 zł :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena (44 tys) to 70 % wyjściowej.

Jak na 1,5 roczne auto to chyba ciut za dużo. TARGUJ SIĘ :!:

To że nie ma HF i automatycznej klimy to moim zdaniem tylko plus - dwa układy mniej które mogą się zepsuć, a praktycznie niczemu nie służą 8-)

A dwa schowki w podłodze mają wszystkie MII - w moim aucie wszystkie schowki są już wypełnione zabawkami Juniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alize jest tylko u pasażera. U kierowcy nie ma tego udogodnienia. We wtorek będę miał wycenę Thali to dopiero wtedy będę sie targować. Jak dadzą 16 000 to wtedy będę się targował o cenę Megi. Dla mnie HF i auto klima to zbędne gadżety. Jak patrzyłem na allegro to w podobnym roczniku i z podobnym przebiegiem stoją koło 50 000. A i data rejestracji tego auta to 3.1.08 czyli jest jeszcze 2 lata na gwarancji co bardzo mnie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze jak sie tylko da, to nalezy przedluzyc gwarancje. Chyba, ze bedziesz robil tym autem wiecej niz 25K km rocznie.

Klima automatyczna jest wygodna, bo mozna jej uzywac w trybie auto albo recznie sterowac. Naprawde wygodne rozwiazanie.

HF zgodze sie - mialem w poprzedniej Megance i checia sie tej opcji pozbylem w obecnej Megi :mrgreen:

Natomiast jesli chodzi o cene to drzyj z nich, bo jest stanowczo za duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!