Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowy montaż i konfiguracja systemu HF Scenic II ddt4all/pyclip


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Wpadłem na genialny pomysł dołożenia systemu HF do mojego Scenica 2 1.6 z 2006 roku. 
Fizycznie raczej wszystko założone poza anteną w tylnej klapie (nie mogłem znaleźć wtyczki) at to poszukam kiedyś. I może UCH jakby moje nie obsługiwało tego systemu choć posiad wszystkie potrzebne kostki. 
Do programowania mam dostępne DDT4ALL lub PyClip. 
czy ktoś przerabiał podobny temat i może podzielić się doświadczeniem ? lub chociaż jak testować już działający system HF- gdzie posprawdzać przyciski/anteny w ddt4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny, wiązki to najmniejszy szczegół. Skrzynka wnętrza musi być N3. Ponoć musi być inny czytnik kart. Łatwiej kupi tzw. zestaw do odpalenia: ECU uch, karty, blokadę kierownicy, czytnik kart. No i jeszcze przebieg w tych wszystkich układach co by nie okazało się że auto ma dwa razy więcej najechane. Łatwiej zmienić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poryszałes ten wątek tez na inny forum i tam tez Ci odpowiedziałem jak kolega wyżej, że potrzbeujesz UCH z oznaczeniem N3. Do tego potrzebujesz kart z HF i wiązek, anten, czujników w dwrziach i przycisków w klamkach. 

Jak masz to wszystko to spokojnie do uruchomienia. Juz kilku osobom konfigurowałem cały system po dołożeniu. Nawet jak masz UCH N2 to też zaradzimy, bo mogę Ci dopisać UCH N3 do auta tak żeby wszystko działało. Mam takich UCH cały karton. 

 

Odnośnie porady od kolegi wyżej z zestawem startowym, ja zupełnie odradzam. Zestaw startowy od innego auta to inna konfiguracja, inny VIN w modułach, a jeżeli przejdzie projekt ustawy zakazujący przekładnaia takich rzeczy, także za rok-dwa nielegalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, limakosq napisał:

Fizycznie raczej wszystko założone poza anteną w tylnej klapie

Jak Ci kolego pisałem na priv. Zaślepki za klamkami nie oznaczają, że masz HF. 

 

I napiszę coś, co Ci także pisałem na pw, ponieważ ktoś może tego szukać. W poprzedniej Meganie PyRen pozwolił mi na włączenie HF - a głupi myślałem, że jak mam "czujniki" za klamkami i komputer pozwala włączyć to po prostu nie jest skonfigurowane. Niestety się myliłem i jedyne co spowodowała ta zmiana to masa błędów (zwarcie czujnika, zwarcie anteny, błąd sieci multipleksowej). Do wyłączenia było potrzebne DDT. Także najpierw faktycznie się upewnij, że wszystko masz, a następnie włączaj.

 

Jak chcesz to podaj VIN. Zobaczy się czy masz HF.

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!