Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogarnięcie samochodu po zakupie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 3 letniej przewie od Renault zakupiłem M3 PHIII Grandtour 1,6 110km (przebieg 67tyś, salon pl z książką więc uznaje za oryginalny). Aktualnie auto poleciało na wymianę rozrządu z KZFR, świec, płynów i filtrów. Za kilka dni wymieniam olej (5W40). Chciałbym przygotować auto tak abym bez zastanowienia mógł wsiąść i przejechać dłuższą trasę. Dodam, że samochód przez ostatnie 6miesięcy bardzo mało jeździł stąd pytanie. Co powinienem sprawdzić oprócz poniższych punktów, macie jakieś sugestie?
 

1. Z tego co czytałem forum to w tym silniku awaryjne mogą być cewki ale widomo nie chce wymieniać pół auta na zaś, czy mogę je jakoś przetestować?
Doczytałem, też o sprawdzeniu maty przy ścianie grodziowej (to już zrobiłem)  oraz wtyczki przewodu paliwowego przy listwie wtryskowej.
2. Szczelność lampy 3 światła stop (po prawej stronie koła miałem wilgotny plastik).

3. Czy po wymianie KZFR powinienem w jakiś sposób sprawdzić elektrozawór, czujniki wału i wałka rozrządu? Auto na zimnym potrafiło zaterkotać przez 2s i raz zgasnąć przy pierwszym odpalaniu. 

4. Myślałem o zakupie interfejsu Icar pro bt 4.0 dla czytania podstawowych błędów ale oczywiście na clipa po ogarnięciu wszystkiego też poleci. Czy ktoś używa tej wtyczki i może się wypowiedzieć? Wiem, że jest do tego odpowiedni dział ale dużo informacji jest w nim sprzed kilku lat. 

 

Dziękuje za wypowiedź i poświęcony czas. Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!