Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak zasilania silniczka pompki spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

na wstepnie szukalem forum wszystko jest opisywane jako zle dzialająca pompka lub dysze ale zaden post nie opisuje braku zasilania silniczka spryskiwaczy.Nie dziala u mnie silniczek spryskiwaczy( nieslychac jego pracy), w zbiorniku full płynu. Chce zacząc od bezpiecznikow ale zaden nie jest opisany ze pelni role zabepizeczenia w/wym silnika. Bede wdzieczny jak ktos poda gdzie go znlezc( prawdopoodbnie jest on pod przkrywką regulacji oswietlenia przyrządów i regul. wysokosci swiateł) i który to , jesli sie okaze ze jest caly to zajme sie silniczkiem ale onim juz znlalzlem na forum. Dzieki z góry za podpowiedz :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-08-09, 14:56 ]

ok juz rozwiązałem problem, dziekuje wszystkim za pomoc :) udziele za to informacji innym. Po pierwsze bezpiecznik od radia tez jest bezpiecznikiem od spryskiwaczy , po drugie jesli sie on okaze caly to nalezy sprawdzic styki w silniczku spryskiwacza( u mnie to one byly przyczyna awari) demontaz jest dosc prosty po zdjeciu nadkola od strony pasazera nalezy od strony zderzaka po omacku dostac sie do silniczka i wypiąc kostke nastepnie dla ułatwienia od strony maski wyciagnąc go nawierzch i sprawdzic czy jest prad jesli jest to nastepnie nalezy wyciagnąc silniczek( spowoduje spuszczenie płynu) odpiac rurki którymi płynie plyn do dysz spryskiwaczy( jasny przewod , biale wejscie w silniczku- tył) nastepnie przeczyscic styki wpiąc kostke i powinno dzialac jesli nie to nowa pomka - koszt w serwisie 230zł po za serwisem 40 zł. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego sprawdź może na krótko czy w ogóle pompka działa weź zasilanie z akumulatora pompka ta powinna w jedna stronę lub w druga , zależnie jak podłączysz przewody jeśli jest sprawna , jeśli to nie pomaga to zdejmij osłonę wewnętrzna przedniego prawego nadkola -od spodu , tam jest taka wtyczka która często sie rozłącza lub styki są zaśniedziałe , możesz jeszcze sprawdzić czy napięcie w ogóle dochodzi do kostki łączeniowej od pompki , jest jeszcze jedna możliwość ale ja jeszcze tego nie robiłem

 

możesz spróbować rozebrać pokrętło przy kierownicy od spryskiwacza i wycieraczek bo styki tam tez często zachodzą śniedzią.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!