Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pękła mi  sprężyna z jeden strony z przodu. 

Problem pojawia się z doborem właściwych. Początkowo zamontowane były takie jak wyszły po nr vin. Padło na lesjofors 4072953. Niestety samochód z przodu przysiadł i zrobił się miękki, dość nurkował przy hamowaniu. Tył był sporo wyżej niż przód. (Tylne sprężyny były wymieniane kilka miesięcy temu na oryginalne identyczne, wg oznaczenia kolorów). Samochód stał mniej więcej prosto. 

Z przodem już tak łatwo nie jest. Próbowałem coś dobrać po plamkach z oryginalnej sprężyny, ale nic mi nie pasuje do opisów z tabelek. Na moje oko, chociaż kolory mogą być trochę wyblakłe po latach, to kropki na zwojach to różowy i czerwony, a zwój niżej jeszcze kropka zielona.
Zmierzyłem oryginalną sprężynę i nawet po wymiarach nic mi nie pasuje do zamienników: wysokość około 372mm, średnica zewnętrzna około 162mm, grubość zwoju 13,40mm

 

Ktoś ma pomysł jaka sprężyna może zastąpić ten przypadek? 

Ewentualnie, może ktoś wymieniał przednie sprężyny w 1.5dci 106km Grandtour i może polecić coś z czego jest zadowolony.

 

Edytowane przez wojtii
Byłem w dwóch Aso Renault Ale nie mają w swoich katalogach takiego zestawienia kolorów. Proponowali czerwony plus różowy Ale nie daje gwarancji że to będzie prawidłowa sprężyna. Towar do ściągnięcia z Francji Ale tylko z zaliczą z góry ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć! Masz pewność, że sprężyny które były dotychczas, były właściwymi do tego samochodu?

Ja ponad rok temu zmieniałem w swojej Megane 1.9 dci na takie i do tej pory bez zarzutu:

https://autoczescizielonki.pl/sprezyna-zawieszenia--997,1907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 20:12, wojtii napisał:

(Tylne sprężyny były wymieniane kilka miesięcy temu na oryginalne identyczne, wg oznaczenia kolorów).

 Samochód stał mniej więcej prosto. 

Podaj markę, numer i parametry sprężyn tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.05.2021 o 14:45, poniedzialek21 napisał:

Cześć! Masz pewność, że sprężyny które były dotychczas, były właściwymi do tego samochodu?

Ja ponad rok temu zmieniałem w swojej Megane 1.9 dci na takie i do tej pory bez zarzutu:

https://autoczescizielonki.pl/sprezyna-zawieszenia--997,1907

Cześć, 

 

Tak mam pewność że były oryginalne. Znalazłem nawet aukcje z takimi samymi używanymi wyciągnięte też z megane ii kombi 1.5dci 106km  o identycznym oznaczeniu kolorów ale niestety okazało się, że oferty były już nieaktualne. 

W dniu 25.05.2021 o 16:44, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Tylne były wymienione na identyczne oryginał Renault. Oznaczenie różowo białe. Tu powinno być wszystko ok.

Co do przednich:

Po źle trafionych Lejsofors , sugerując się oznaczeniem czerwonym i różowym (nie biorąc pod uwagę niżej zielonej plamki) zamontowałem zamiennik Monroe o symbolu SP2919 (opisany wg producenta do wersji 1.9 oraz 2.0). Rzeczywiście przód poszedł zdecydowanie za dużo do góry (przód był wyżej niż tył) i było dość twardo.

 

Kolejne były Również Monroe ale dobrane po prostu po katalogu i pojemności silnika. Pokazują się dwa rodzaje z tego producenta. Różnią się charakterystyką Ja założyłem SP2920 i tu wysokość jest nawet ok (przód troszkę niżej niż tył - w granicach rozsądku można powiedzieć prawie normalnie). Jeżdżę tak już parę miesięcy. Niestety jest zdecydowanie za miękko. Na dziurach to może i dobrze ale minimalne hamowanie i przód nurkuje. Zastanawiam się czy nie zaryzykować jeszcze z tym drugim rodzajem co proponuje katalog, powinny być troszkę twardsze. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!