Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan III, linka od zamka nie odbija przy zamkniętych drzwiach.


Kuba2244

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Nie wiem czy to na dobrym forum wstawiam, lecz mam w UJ problem i mam nadzieję, że mi ktoś pomoże, bo już się poddaje... ?

 

A mianowicie Panowie i Panie, wymieniałem zamek w megane 3, bo był delikatnie [CENZURA], drzwi kierowcy.

Kupiłem nowy zamek, sprawdzałem wszystko jest idealny do tego modelu po wymianie identyczny ze starym, 4 piny więc ta opcja odpada.

Wszystko gra zamyka - otwiera z pilota, no idealnie, lecz mam problem taki, że gdy zamknę drzwi z pilota (i są one zamknięte na 100 procent, słychać nawet pracę silniczka gdy się dzieje proces) i sprawdzę, czy one są zamknięte(ciągnę za klamkę) to faktycznie są, ale później gdy otwieram z pilota, są otwarte tylko linka mi się zawiesza od klamki i już nie łapie, trzeba od środka otworzyć klamka.

Gdy zamknę je normalnie później z centralnego i one się znowu zamkną, lecz ja nie pociągnę za klamkę i gdy otworze z centralnego, one się otwierają i zamykają normalnie...

Moja praca :Linka podczas gdy zamek jest zamknięty z centralnego nie wraca do pozycji przed , jakby blokowało ją coś. Lecz gdy jest otwarty zamek wszystko działa zaje...

Ogólnie nie mam pomysłu już, ta linka jest na pewno dobrze włożona. Trzy razy ja wkładałem inaczej nie można tego włożyć, chyba... 

Jakby ktoś już z tym walczył, dajcie jakiś pomysł, bo naprawdę zrobiłem przy tym kupę roboty i mam gdzieś malutki problem. A szkoda mojej pracy. Dzięki  

Jeszcze dodam, że przy tym czarnym plastiku też próbowałem przekręcić i to nic nie daje, wyłączałem też automatyczne blokowanie drzwi, nie mam już pomysłu. 

Na tym forum, cenzuralnie się wysławiamy :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klamka normalnie pracuje tylko linka zostaje luźniejsza. Ale tylko jak zamknę drzwi, bo przy otwartych normalnie odbija. Pancerz na lince jest normalnie. 

Edytowane przez Kuba2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W części wewnętrznej klamki zewnętrznej jest mechanizm obrotowy napinany sprężyną. Ona odpowiada za naprężenie tej linki. Pozostaje wyjąć klamkę zewnętrzną, wyjąć mechanizm tej klamki znajdującej się w poszyciu drzwi i go dokładnie obejrzeć. Często przyczyną jest brud, który  zaciera mechanizm obrotowy lub pęknięta sprężyna powrotu klamki.

Zamek jest dobry, ale ta luźna linka go blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!