Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej elf 5W30 - czy dobrze dobrany?


artas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów,

Jest to mój pierwszy post, jestem nowym użytkownikiem Megane III phII Grandtour.

Po zakupie wymieniłem rozrząd i olej. I tu mam rozterki, gdyż mechanik, jako lepszy olej polecał i zalał elf 5W30 do benzynowego silnika 1.6 16V 110 KM przebieg 69 kkm.

Przewertowałem nasze forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje wątpliwości, ale jak to zwykle bywa żadna nie dała mi jednoznacznego zanegowania lub akceptacji dla użytego oleju.

Mam pytanie i proszę o odpowiedź, czy do kolejnej wymiany oleju (zawsze wymieniam olej po roku eksploatacji nawet bez osiągnięcia dopuszczalnego przebiegu) jeździć na tym oleju, czy też zmienić na elf 5W40? Na forum spotyka się zalecenia, aby używać olej 5W40.

Proszę wybaczyć że poruszam temat, jeżeli w którymś miejscu forum był już omawiany a ja tego nie doczytałem. Nie chcę zaszkodzić silnikowi, więc lepiej wcześniej zapytać.

Pozdrawiam i liczę na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

markowy

Elf też jest markowym olejem nawet o marce bardziej rozpoznawalnej.

 

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Zmień

Można zmienić przy następnej wymianie tak jak Andrzej gada. Teraz jest to nieopłacalne, w szczególności kiedy masz olej zgodny z zaleceniami Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję Kolegom za udzielone odpowiedzi i porady.

 

4 godziny temu, sylwekdm napisał:

Jest ok. Nie musisz się zamartwiać.

 

To mnie uspakaja, że nic złego nie powinno się zadziać. I jak Kolega twierdzi:

 

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Elf też jest markowym olejem nawet o marce bardziej rozpoznawalnej.

 

Można zmienić przy następnej wymianie tak jak Andrzej gada. Teraz jest to nieopłacalne, w szczególności kiedy masz olej zgodny z zaleceniami Renault.

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Zmień na markowy Valvoline Syn Power 5W40

  - do tego silnika ta lepkość jest korzystniejsza.

 

W moim poprzednim aucie stosowałem ten olej ale w wersji 10W40. Nie powiem - dobry olej. Tylko że nie jest on dostępny na każdej stacji benzynowej, chyba w przeciwieństwie do Elf'a.

 

Dziękuję serdecznie Kolegom za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!