Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie!

 

Pacjentka to Megane III z 2012 roku. Klimatyzacja przestała działać z dnia na dzień, bez żadnych objawów. Wczoraj, około minutę po odpaleniu zimnego silnika coś zaczęło terkotać w okolicy paska osprzętu. Zgasiłem silnik - pasek cały, rolki całe. Zapaliłem ponownie, wszystko wygląda prawidłowo, hałas ustał. Pojechałem, gdzie miałem pojechać, klimatyzacja cały czas na AUTO. Dzisiaj rano sytuacja taka sama, 10 sekund hałasu i cisza. Klimatyzacja nie działa. Hałasu podczas jazdy brak, jedynie chwila przy odpalaniu.

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie, czego się czepić, gdzie wsadzić ręce? Mechanik odsyła do elektryka, elektryk do mechanika i tak w kółko.

 

Czy to może być objaw uszkodzonego sprzęgła sprężarki (jeśli takowe posiada)? 

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Cytat

"Biorąc pod uwagę różnego typu uszkodzenia niezwiązane ze sprężarką i układem klimatyzacji, nasuwa się sztandarowy przykład występujący w przypadku samochodów marki Renault Megane. Widać uszkodzenie łożyska koła pasowego, wyraźny luz na kole pasowym wskazywałby na konieczność jego wymiany. Nic bardziej mylnego. Po zdemontowaniu sprzęgła nie ma zastrzeżeń do stanu łożyska czy tarczy sprzęgłowej. Uszkodzona jest piasta (odlew aluminiowy – część przedniej pokrywy sprężarki), na której osadzone jest łożysko koła. Jest to skutek uszkodzonego koła jednokierunkowego alternatora. Drgania przenoszone paskiem wieloklinowym na sprężarkę powodują uszkodzenia piasty. W tym przypadku pozostaje wymiana sprężarki ze względu na powtarzalność uszkodzeń, przednia pokrywa tego modelu praktycznie jest niedostępna."

 

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Edytowane przez nfnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!