Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup megane IV 1.3 TCE 140 edc


fabi55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do posiadaczy meganki z automatem. Zastanawiam się nad kupnem, dodam, że jeszcze nie miałem  w automacie samochodu.

co powiecie o tej skrzyni biegów? awaryjnośc, komfort jazdy, spalanie. chętnie poczytam waszych wskazówek i porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na pewno na tym forum osoby bardziej rozeznane od strony mechanicznej, polecam zajrzeć na ten temat : 

 

Natomiast od siebie dodam że z tego co ja zdążyłem się do tej pory zorientować, to EDC to dobre skrzynie. Dwusprzęgłowe, mało awaryjne, raczej niedrogie naprawy, niezła płynność i osiągi - choć tu będzie to zależało od silnika. Wydaje mi się że to bardzo "optymalny" wybór między takimi "pół-automatami" czyli skrzyniami zautomatyzowanymi a hydrokinetykiem. 

 

Od strony użytkowej (mam EDC) dodam że dla mnie jazda jest bardzo płynna, choć często się czyta że zdarzają się delikatne szarpnięcia między 1 a 2 biegiem lub również 2 a 3. Zdaje się że to usterka do skorygowania, np. poprzez wgranie nowego softu. U mnie bezproblemowo i jeśli cokolwiek "szarpnie" to tak niezauważalnie że musiałbym chyba sunąć po równiutkim asfalcie z wyłączonym radiem i skupionym na pracy skrzyni żeby odnotować że to skrzynia a nie nierówność jezdni. Jeśli kupiłbyś wersje z trybami jazdy multisense, to w trybie sport, pokazuje też ona pazurki ale ponownie - to zależy od tego z jakim silnikiem ją zestawisz. Ja mam osławiony 1.2 TCe, choć na szczęście z nowszego rocznika (2016 podobno bywają bardzo problematyczne) i spalanie w mieście to jest dramat - ale to z powodu silnika, nie skrzyni per-se, wiec w moim przypadku: Komfort bardzo duży, płynność super, dynamika niezła (w mieście super, na autostradzie mniej), spalanie do kitu. Ogólnie - polecam.

 

Dodam że dla mnie to też pierwszy automat na własność, ale jeżdziłem wcześniej różnymi i o tym mam dobre zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 160 z EDC. Samochód ma już drugą skrzynię - pierwsza niedawno straciła obydwa sprzęgła i kilka jeszcze innych ciekawostek wyszło... ASO ogarnęło temat na gwarancji :). Nowa skrzynia pracuje już znacznie płynniej ale w dalszym ciągu potrafi niespodziewanie szarpnąć, delikatniej ale jednak. Nie lubi także jazdy po zakorkowanym mieście. We Wrocławiu pochłania co najmniej 9L na 100 km. Przy większym natężeniu ruchu często można zobaczyć nawet 10L. Zaznaczę, że samochodu nikt nie "katuje" ;). Ogólnie dobry komfort jazdy jest, a o to przecież chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!