Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Włączenie tylnych głośników przez soft


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentka to meg3ph3. Nie grają tyle głośniki. Są zamontowane i nie są spalone. Jest ciągłość instalacji. Radio fabryczne z mp3. Nawigacja tomtom live.

Nie wiem, czy tylne głośniki kiedykolwiek wcześniej grały. Przednie grają prawidłowo.

 

Jedyny pomysł, jaki mi przychodzi, to że tyle głośniki nie są włączone w sofcie. Pogrzebałem w EcuTweaker. Znalazłem jakieś opcje dotyczące dźwięku w dwóch miejscach:

1. Audio Unit:

   - Radio 2021 DAB v4.0

   - Radio 2012 NoDAB v2.0

   - Radio 2012 v2.4

2. Navigation-UCC-ITM:

   - MFD v4.3

   - MFD v5.1

   - MFD v5.2

   - NFA2.5 V0.3

 

Jednak nie mogę odczytać danych: cały czas mam komunikat NO_DATA. Generalnie połączenie między EcuTeaker a autem jest - zmieniałem już pomyślnie wiele parametrów, ale dotyczących innych spraw niż dźwięk.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód działa prawidłowo - również w zakresie głośności.

Balans, fader - też ok. Z tym, że jak przesuwam fader na tył, to oczywiście dźwięk płynnie zanika.

 

Skąd wziąć ecu.zip, które będzie zawierało R2_08 ?

Edytowane przez mat_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde zawiera, wybierz starsze auto. (tzn nie ph2)

 

13 minut temu, mat_79 napisał:

Przód działa prawidłowo - również w zakresie głośności.

Czyli na max jest bardzo bardzo głośno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mat_79 napisał:

Jednak nie mogę odczytać danych: cały czas mam komunikat NO_DATA. Generalnie połączenie między EcuTeaker a autem jest - zmieniałem już pomyślnie wiele parametrów, ale dotyczących innych spraw niż dźwięk.

Przejściówkę na CANM masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Łączę się EcuTweaker w telefonie -> bluetooth -> elm327 wetknięty w obd2

Przejściówka jest niezbędna?

 

o to chodzi? https://elm327scantool.wordpress.com/2018/11/03/modify-elm327-bluetooth-to-diagnose-renault/

Edytowane przez mat_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przejściówki nie połączysz się z radiem. Zrób według rysunku z linku który wkleiłeś. Zamiast przejściówki możesz na krótko połączyć pięcioma przewodami elma z gniazdem obd2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Polutuję.

Pytania dwa:

1. Czy muszę jakoś inaczej konfigurować ecuTweakera, by się połączyć z radiem?

2. Czy jak się połączę, to zobaczę soft dla R2-08 ?

 

 

********************

Polutowałem i radiem się połączyłem. Psikus jest taki, że tylne głośniki są "fitted", ale nie grają...

Edytowane przez mat_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!