Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Traci moc Megane 3 RS 265KM


bart0szekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu rozgrzane auto traci moc powyżej 3k obrotów. Z clipa jest błąd DF569 

Na zegarach SKINTROLUJ UKŁAD WTRYSKOWY PALIWA 

Jak odpalam auto na zimnym, rozgrzeje olej itp to trzyma moc aż do postoju bądź zgaszenia auta, później znowu mocy brak i doładowanie ograniczone do 0,5bar. 

Map sensory sprawne 

Gdzie szukać dalej przyczyny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart0szekk napisał:

od jakiegoś czasu rozgrzane auto traci moc powyżej 3k obrotów.

Z clipa jest błąd DF569 

Błąd DF569 ;  

    - czyli zbyt niskie ciśnienie doładowania,

Sprawdź szczelność i drożność wężyków przy ;

    - turbinie - czy gruszka turbo działa,

    - elektrozaworze turbiny

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotnę za tydzien popatrzę, bo aktualnie mnie nie ma. Ale nie powiem, bardzo uciążliwe to jest takie auto a nie ma z niego jak skorzystać ? 

Jak ogarnę co to w końcu robiło to dam znać 

Dzięki za podpowiedź ! 

Edytowane przez bart0szekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Traci moc Megane 3 RS 265KM
  • 1 rok później...

Kolego udało Ci się temat ogarnąć ? Mam  podobny problem z tym ,że auto raz jedzie ok , raz jakby nie było doładowania wcale lub jest niskie . N75 nowy włożony , sonda lambda nowa . Zawór zmiennych faz nowy . Błędami nie sypie 

 Czasem się obudzi i jedzie tak , że na trójce traci trakcje i nie idzie go w drodze utrzymać , a czasem naciskam gaz to czuć na plecach , że nie ma siły. Torq wskazuje doładowanie ok . Tak naprawde nie ruszałem jeszcze map sensorów . Przeczyściłem je tylko i zamieniłem miejscami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vanthunder napisał:

auto raz jedzie ok, raz jakby nie było doładowania wcale lub jest niskie .

N75 nowy włożony, sonda lambda nowa .

Zawór zmiennych faz nowy .

Błędami nie sypie 

1/ Masz 228000 km przebiegu a więc;

    a/ konieczność zmiany rozrządu oraz kzfr ,

    b/ kzfr - dobiera się po vin auta,

    c/  pasek rozrządu przy tej mocy ulega ;

        - szybszej degradacji,

        - zmianie ustawienia,

2 godziny temu, vanthunder napisał:

Torq wskazuje doładowanie ok .

Tak naprawde nie ruszałem jeszcze map sensorów . Przeczyściłem je tylko i zamieniłem miejscami ...

2/ Map sensory - muszą być szczelnie zamontowane,

3/ Cewki i świece - muszą być suche i czyste;

    - sprawdzają się świece beru lub denso,

4/  Korzystnie jest używać markowego oleju; 5W40; 5W50; 0W40,

5/ Przepustnica; do przeczyszczenia i wymiana oringów,

6/ Należy wykonać pomiary; wolne obroty ( jakie są ??? ), silnik rozgrzany do ok; 90 C ;

    a/ kąt wyprzedzenia zapłonu,

    b/ podciśnienie w układzie dolotowym,

    c/ pomiar napięcia sond lambda,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Sonda nr 2 wyprogramowana z softa bo przy DP nie będzie potrzebna i tak .

Sam soft z targetem na minimum 1bar. Auto wstaje jak chciałem od 3 tyś i ciągnie do 5 . Największe ciśnienie w kolektorze ssącym  jakie udało się zmierzyć to 28 psi czyli jakies 1.86 bara -1000 naszego ciśnienia , daje nam 0.86 doładowania . Wskazanie z n75 to 0.8 bar , ale próbkowanie z BT jest słabe i pokazuje tylko jedno miejsce po przecinku .   Olej markowy zmieniany co 9-10 tyś km + dodatek ar9100 . Rozrząd zmieniony przy 190 tyś z kzfr wraz z kolem pasowym i paskiem osprzętu .  Świece zmieniam co roku na OEmowe ngk. Cewki 4x nowe denso były założone ostatnio. Nowy oemowy  elektrozawór kzfr bo stary ciekł z wtyczki .  Wężyki podciśnienia posprawdzane dzisiaj. Wszystko szczelne i drożne . Obstawiam 3 opcje ... Nieszczelnosć w dolocie i pytanie jak ją odszukać ? Uszkodzony zawór DV a raczej jego membrana ( mam drugi na podmianke , ale musze tam sporo porozbierać , żeby się dostać do dolnej śruby.  Ostatnia możliwość do klapka wg i jej sprężynka która jest już może wyciágnięta i nie domyka klapki do końca lub ją za wcześnie unosi . Czy sztange z gruszki moge lekko wydłużyć lub skrócić  , aby opóźnić jej otwieranie ? Gruszka podając jem cisnjenie pracuje . Przepustnice czyściłe kiedyś. W puszcze filtta mam wkładke kn . Może ją zbyt mocno naoliwiłem ? Kończą mi się opcje bo z czujnikóe to jedynie maosensory są stsre . Kupe siana utopiłem , a nadalcnie jest tk czego chcualem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vanthunder napisał:

Nieszczelnosć w dolocie i pytanie jak ją odszukać ?

I/ Do zrealizowania pkt;6 oraz ; 

  a/ szczelność i czystość kolektora ssącego -  sprawdzić przy użyciu tzw; natrysku plaka ;

          1/ w większości konieczność wymiany uszczelek kolektora dolotowego,

          2/ czy też likwidacja uszkodzeń na łączeniach rur,

  b/ trwałość sond to ok; 100.000 - 160.000 km ;

         - tylko oryginały,

  c/ symptomami niewłaściwie działającej sondy lambda będzie ;

      1/ podwyższone zużycie paliwa,

      2/ spadek mocy silnika,

      3/ problem z odpalaniem na zimno, szarpanie, gaśnięcie silnika,

9 godzin temu, vanthunder napisał:

Uszkodzony zawór DV a raczej jego membrana ( mam drugi na podmianke ,

ale musze tam sporo porozbierać, żeby się dostać do dolnej śruby. 

II/ Jeżeli nie ma problemu;

     - z zużyciem oleju,

     - filtr powietrza czysty,

     - świece czyste,

     - bagnet olejowy i korek wlewu oleju OK,

    to z zaworem odmy olejowej wszystko OK,

9 godzin temu, vanthunder napisał:

Czy sztange z gruszki moge lekko wydłużyć lub skrócić, aby opóźnić jej otwieranie ? Gruszka podając jem cisnjenie pracuje .

III/ Tego samodzielnie bym nie ruszał, raczej ;

      - często ulega degradacji membrana gruszki turbo,

     - ładowanie powinno być raczej bliżej 2,0 bara,

9 godzin temu, vanthunder napisał:

Przepustnice czyściłe kiedyś.

IV/Jak przepustnica będzie zabrudzona to komputer nic nie pokaże na diagnostyce;

     a/ co najwyżej podwyższone lub obniżone obroty,

     b/ zabrudzenie, to usterka mechaniczna,

     c/ nieszczelność - to sparciałe oringi, 

     d/ przy diagnozie clipem;

            - określić minimalne położenie przepustnicy, 

           - oraz czy jest liniowa zależność napięcia od położenia przepustnicy,

V/ Przeanalizować wskazania czujnika temperatury płynu;

      a/ jaka temperaturę utrzymuje termostat podczas jazdy,

      b/ czujnik ten optymalizuje (dla danej temperatury) kąt wyprzedzenia zapłonu i skład mieszanki,

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vanthunder napisał:

Czy sztange z gruszki moge lekko wydłużyć lub skrócić  , aby opóźnić jej otwieranie ? 

Jeśli pytasz czy możesz, to możesz w końcu jest Twoja ale spodziewaj się kłopotów. Majstrowanie przy sztandze aktuatora to droga do problemów z wysterowaniem doładowania.

17 godzin temu, vanthunder napisał:

Sam soft z targetem na minimum 1bar. Auto wstaje jak chciałem od 3 tyś i ciągnie do 5 . Największe ciśnienie w kolektorze ssącym  jakie udało się zmierzyć to 28 psi czyli jakies 1.86 bara -1000 naszego ciśnienia , daje nam 0.86 doładowania . 

Jeśli już to jakieś 1,93bar. Co i tak jest dziwne ponieważ z reguły pik jest wyższy niż zakładany max. Ale Ty w ogóle piszesz o jakimś minimum czego nie rozumiem. Nie wiem, co znaczy wskazanie z N75, objaśnij swoją myśl.

 

Tak czy inaczej, pomiń tego delikwenta powyżej bo wymienisz pół samochodu i do niczego nie dojdziesz, on przepisuje jakiś poradnik typu "Mały mechanik". Masz trzy opcje do wyjaśnienia - paliwo, zapłon czy doładowanie. I nie ma innej drogi jak dokonanie porządnej diagnostyki. Jeśli robił soft jakiś tuner to udaj się do niego, powinni mieć zarówno narzędzia do diagnostyki jak i stosowną wiedzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.01.2023 o 18:34, carsik napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tuner zrobił swoje , a ja na serii miałem wydawało się taki objaw. Wymieniłem sonde lambda na nową i jakoś nie było większej poprawy. Po tygodniu jazdy z diagnostyka doszedłem do wniosku , że auto podaje ok . Poprostu przyzwyczaiłem się do osiągów  niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!