Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy 1.6 16v


damianboxlek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja megane 2 1.6 16 v , w czasie wyjazdu wakacyjnego na komputerze wyskoczył komunikat sprawdź układ wydechowy+service +check engine, przejechałem około 4000 km , początkowo błąd zgasł następnie znów zapalił się  Silnik pracuje normalnie równo, dobrze zapala , spalanie prawidłowe, jedynie to zauważam jest trochę słabsze, sprawdzałem na clipie blad obwodu regulacji zmiennych faz rozrządu, wymieniłem solenoid na nowy  jest nadal to samo, po odłączeniu wtyczki od czujnika walka zmiennych faz rozrządu nie ma żadnej zmiany to znaczy błąd utrzymuje się komputer samochodu nie wyświetla nowych błędów, rozrząd razem z kołem wymieniony okolo 5000 km temu błąd wyskoczył po przejechaniu okolo 1000 po wymianie rozrządu

Edytowane przez damianboxlek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damianboxlek napisał:

wyskoczył komunikat sprawdź układ wydechowy + service + check engine,

 

3 godziny temu, damianboxlek napisał:

 - sprawdzałem na clipie blad obwodu regulacji zmiennych faz rozrządu, wymieniłem solenoid na nowy jest 

     nadal to samo,

 - po odłączeniu wtyczki od czujnika walka zmiennych faz rozrządu nie ma żadnej zmiany to znaczy błąd     

    utrzymuje się komputer samochodu nie wyświetla nowych błędów,

 - rozrząd razem z kołem wymieniony okolo 5000 km temu

Czujnik położenia wałka rozrządu do kontroli ;

    - przeczyścić czoło czujnika, styki czujnika,

    - sprawdzić stan przewodów czujnika i izolacji przewodów,

Jak padnie czujnik położenia wałka rozrządu to;

   -  sterownik pracuje w trybie awaryjnym;

        -  ecu nie podaje sterowania na elektrozawór zmiennych faz rozrządu,

        -  kzfr nie zmienia faz i silnik jest " mułowaty", gumowaty,

Po wymianie czujnika;

- należy skasować błędy,

- sprawdzić czy na nowo się pojawią.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1243873304_Czujnikpooeniawakarozrzdu(2).png.17712f91f88f391439a52ed2eec0af54.png                                                642974665_Elektrozawrkzfr(2).png.bdcb46218c22e886ec2bb13bf50f0057.png

               nr 1                                                                                               nr 2 

 

Który   czujnik  wymieniłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!