Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skraplacz renault megan 4


Pio86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy znajdzie się ktoś pomocny co zna się na klimatyzacji. Przestała mi chłodzić klimatyzacja pojechałem do serwisu stwierdzili dziury w skraplaczu uszkodzenie mechaniczne. Faktycznie widać gołym okiem q dziurki z których wypłynął olej. Zgłosiłem szkodę z ubezpieczenia. Rzeczoznawca stwierdził że to uszkodzenia eksploatacyjne (3letnie auto). Może pomoże ktoś jakich fachowych argumentów użyć w odwołaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapłacić biegłemu który powie w sądzie że ta chłodnica uległa uszkodzeniu w skutek czegoś co obejmuje twoje ac (a nie np zardzewiała, miała wadę konstrukcyjną etc), oraz że wybrana przez ciebie chłodnica i koszt wymiany są  konieczne i ekonomicznie uzasadnione. Z opinią możesz podejść do nich wtedy mogą zmienić zdanie (w co wątpię) potem bierzesz adwokata, płacisz koszty sądowe i przez ok rok kopiesz się z nimi w sądzie. Jeśli wygrasz ty dostajesz zwrot (na  adwokata jest limit), jeśli przegrasz sam biegły bierze 500, adwokat min. 500, koszty sądowe zależnie od żądanej kwoty. Dlatego ci wyżej piszą że nei ma się co kopać.

Są też firmy które odkupują szkody (i to one się kopią z ubezpieczycielami w sądzie) - warto u nich zapytać czy by ich to nie zainteresowało.

//edit, zapomniałem wspomnieć o zwyżce z AC

Edytowane przez not4you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do ugrania. To tak jakbyś chciał z AC nowe opony bo jeździłeś po kamieniach i mają nacięcia :) lub przednia szyba by ci się wypiaskowała :)

 

Zrób naprawę w niezależnym warsztacie i tyle. Klima pewnie na nowym czynniku wiec nabicie będzie kosztować więcej niż robota i części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!