Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"dym" z klimatyzacji i pisk z okolicy kół


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dwa miesiące temu renault megane 3 coupe 1.4 tce 130km. Niestety nadeszły pierwsze wydatki prawdopodobnie, ale może ktoś borykał się z takimi problemami i mi doradzi czy są to usterki wymagające natychmiastowej naprawy. Pierwsza rzecz, pisk z okolic opon przy ruszaniu (ustaje mniej więcej powyżej 50km/h) z dnia na dzień pisk się nasila, myślałem może o tarczach hamulcowych, że mogły się wykrzywić czy coś. Druga sprawa "dym" z klimatyzacji w postaci pary wodnej najprawdopodobniej, jedna strefa od strony kierowcy nie chłodzi, druga od pasażera działa bez zarzutu, prawdopodobnie z tego wynika ten dym. Byłem u dobrego mechanika i dostałem informacje odnośnie klimy, że prawdopodbnie są ułamane klapy, które sterują dopływem ciepłego/zimnego powietrza i oni nie są w stanie tego wykonać, powiedział również, że koszt takiej naprawy to jest minimum 1000+zł. Stąd pytanie do was, czy ktoś może miał podobny problem? Czy robić natychmiast taką usterkę? A może ktoś ma sprawdzony serwis w Warszawie specjalizujący się w renówkach, który będzie w stanie mi wymienić klocki (bez programu nie są w stanie ze względu na elektroniczny hamulec ręczny) i ogarnie sprawę z klimatyzacją i nie weźmie za to miliona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk z okolicy Opon to być może trzymające hamulce albo tylko się wydaje że to z okolicy opon ; może to być pasek alternatora ale piszczał by ci przeważnie po odpaleniu przez krótką chwile a nie do 50 km /h .Samochód zanim kupiłeś długo stał bezczynnie u sprzedawcy? A dym z kratki to szron zimne powietrze masz za mało czynnika i mocniej ci dmucha tylko jedna strona to przypadłość meganek 3 jak jest mało czynnika ; na bank jeszcze masz pewnie szum  z kratek nawiewów przy załączonej klimie jedż dobić czynnika i zobaczysz że z obu kratek będziesz miał podobna temp. i będzie bez szronu chya że bedzie upał to wtedy tez delikatnie szron wyleci ale przez 2- 3 sek.

Edytowane przez fullxda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!