Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimówki do megi4 fl


fabi55

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz kalkulator który prawdę Ci powie

https://www.willtheyfit.com/?width=225&aspect=60&diameter=18&wheelwidth=7.5&offset=24&width2=265&aspect2=35&wheel_size=22&wheel_width=9-5&offset2=35

 

a na słupku masz wklejkę z podanymi rozmiarami opon dopuszczalnymi w Twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart ?.

 

@fabi55 na takim rozmiarze może być (jest różnica 1,77% - dopuszczalne 3%). Będzie Ci delikatnie zawyżał prędkość - przy 100km/h będzie pokazywał 101,7km/h.

Zerknij na tą wlepkę na słupku - tam są podane rozmiary dopuszczalne w aucie. U nas nikt się nie przyczepi, ale np. w Niemczech jeśłi rozmiar nie jest homologowany do auta dowód zabrany od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 27.10.2021 o 10:57, MarcinDe napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Poprawka nie przyczepi  się dopóki nic się nie stanie. W przypadku gdybyś miał wypadek masz gwarantowany problem z ubezpieczeniem gdybyś miał założone gumy o innym rozmiarze niż ten na wlepce.Niestety policja w momencie wypadku spisuje jakie ogumienie jest założone w aucie.Na tej podstawie ubespieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania lub je pomniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soczek512 chyba nie w Polsce - miałem kilka kolizji (a na 300C mam opony które nie są wykazane w żadnym wykazie do tego auta) i nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania. No poza faktem, że standardowo te sk.. z TU próbowali mnie okraść z należnych pieniędzy.

Ale identycznie było przy każdej szkodzie z OC sprawcy - niezależnie od tego jakie było auto i na jakich kołach.

 

A że zgodnie z prawem tak jest to inna sprawa - ale w Polsce prawo sobie a życie sobie.

Zgodnie z prawem to z OC sprawcy masz mieć auto przywrócone do stanu z przed szkody - a walą Ci najtańsze zamienniki itp. 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!