Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwiek po wymianie rozrządu.


BUDZIKKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witm!

Po wymianie kompletnego rozrządu wraz z pompa i cieczą chłodzącą; po zrobieniu ok 1000km zaczęło się wycie, które wraz z podnoszącą sie temp silnika staje się nieznośne i niekomfortowe (najczęściej ujawniało się podczas jazdy w korku i zrobieniu ponad 15km).

Dodam że od wymiany zrobiłem już ok 5000km. W chwili obecnej podjadę do pracy (7km) i na biegu jałowym już słychać delikatny pomruk.

 

Pzeczytałem kilka waszych postów i mam pytanie.

Dlaczego to wycie/buczenie pojawia się dopiero przy nagrzanym silniku?

Zamontoway pasek bosh, pompa chyba skf, rolki nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w silniku 1,9 DCI. Rozrząd był robiony w serwisie. Serwis stwierdził, że czasami mogą wystąpić podobne objawy i pochodzą od pompy wodnej. Kazali sie tym nie przejmować i obserwować, czy buczenie ustępuje z czasem. W mojej megance huczenie ustało po przebiegu ok. 5000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozebrali obudowę i naciąg jest zgodny z strzałkami, obstawiają ze wina leży po stronie rolki. tu się zaczynaja schody. Mogą poluzować pasek na moja odpowiedzialność. Mogę zakupić nową rolkę (nie dają gwarancji że ustąpi byczenie) i ją wstawią lub oddać rolkę na gwarancję i czekać na odpowiedź producenta. Tym samym auto bedzie uziemione na 3-4tygodnie. Jesli rolka bedzie sprawna obciażają mnie kosztami wynajmu auta zastępczego. Nie wiem co robić! Dostalem gwarancje na 12 miesięcy na to co mi tam wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, nawet wymieniłem niepotrzebnie pompę wody- okazało się,że hałasowały paski po rozgrzaniu, dziwne ale po nasmarowaniu olejem o podwyższonej przeczepności huczenie z okolic pasków ustało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już załamka totalna. Panowie z L&M. Jacek Pełka w sprawie tego wycia kontaktowali się z serwisem renault. U nich występują podobne usterki i rozwiązują je w następujący spos:

Rozgrzewają silnik i gdy osiągnie wysoką temperature zciągają osłonę ustawiają rolke i pasek strzałka do strzałki.

Panowie z w/w warsztatu tak właśnie zrobili. Nasłuchiwały tego 3 osoby i nikt nic nie stwierdził. Auto odebrał mój brat również rozgrzał silnik i też nic nie słyszał. Przyprowadził pod do i ..... DALEJ TO SAMO!!! A przejechał zaledwie 10km i stał w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne odwiedziny w/w zakładu skończyły się tym że mechanika olśniło. Zdją pasek alternatora i kazał odpalić i... cisza. okazało się że dzwiek ten powoduje któraś z rolek współpracująca z alternatorem bądź sam alternator. W przyszłym tygodniu rozpoczynam szukanie alternatora po renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!