Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniejsza Praca Silnika przy wciśnięciu pedału sprzęgła na zimnym silniku, terkotanie


spawn44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Spotkał się ktoś z takimi objawami jak podałem w tytule ???

Tzn, zaraz po odpaleniu auta na zimnym silniku (silnik pracuje normalnie) przy naciśnięciu Pedału sprzęgła silnik albo coś w obrębie silnika pracuję głośniej, wydaje mi się że z prawej strony tak jak by terkotało. po puszczeniu sprzęgła dźwięk się wyciszai słychać bardziej pracujący silnik.  Na rozgrzanym silniku albo po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk praktycznie znika. 

Renault Megane 3 z 2014roku z silnikiem 1.5 DCi 110km z przebiegiem 98 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spawn44 napisał:

wydaje mi się że z prawej strony tak jak by terkotało ;

  -  po puszczeniu sprzęgła dźwięk się wycisza i słychać bardziej pracujący silnik. 

  - Na rozgrzanym silniku albo po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk praktycznie znika. 

1/ Im więcej jazd po mieście, na krótkich trasach;

      - tym zawór egr będzie b. zawalony sadzą i nie będzie pracował prawidłowo,

      -  jego awaria może objawiać się terkotaniem,

      -  szczególnie słyszalne w początkowym etapie przy minimalnym dodaniu gazu ,

2/ Warto ;

    – wykonać wypady za miasto i dać po garach;

        -  na odcinku ok;100 km,

   -  pomaga;  w większości przypadków czyszczenie egr,

3/ Zaniedbanie prowadzi do ;

    - nierównomiernej pracy silnika na biegu jałowym,

    - trudności z płynnym przyspieszaniem,

    - utrudniony rozruch zimnego silnika,

    - spadek mocy silnika,

   - zwiększone zużycia paliwa.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moję Auto jeździ tylko Długie trasy 110km co któryś dzień ( praca) 55km w jedną stronę, auto zakupione jak miało 38tyś przebiegu teraz 98tyś. rocznie robione ok 12-15tyś z czego tylko do samej pacy, krótkie odcinki ok 5km robione 2-3 razy w miesiącu.


Ten przypadek co wyżej opisałem to występuję tylko przy naciśnięciu sprzęgła na postoju, zaraz po odpaleniu auta jak jest zimny (tzn całą noc posiedzi albo po kilkugodzinnym postoju do całkowitego wychłodznienia silnika i osprzętu) 

Edytowane przez spawn44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 19:49, spawn44 napisał:

Ten przypadek co wyżej opisałem to występuję tylko przy naciśnięciu sprzęgła na postoju, zaraz po odpaleniu auta jak jest zimny

Warto sprawdzić;

   - stan amortyzującego koła pasowego wału korbowego,

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!