Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak zasilania w kabinie - działa radio i klakson


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy, bo nie mam już pomysłów gdzie może leżeć problem...

 

Zaczęło się od chwilowych braków prądu, brak reakcji na przyciski na karcie, brak oświetlenia kabiny, brak nawiewu, zapalone światła, samoczynnie włączone wycieraczki, brak reakcji na przycisk START/STOP. Następnie prąd wracał i po chwili znowu zanikał ale silnik nie gasł - takim sposobem dotarłem do garażu :) Teraz jak stoi działa tylko klakson, radio i jest na stałe zapalona dioda od immobilisera.

 

Sprawdziłem bezpieczniki na akumulatorze, skrzynkę UPC obok akumulatora (podmieniłem na drugą i nadal to samo), kostki wpinane w skrzynkę UPC (brak śniedzi), połączenia masowe pod filtrem powietrza, bezpieczniki pod skrzynką UPC - znalazłem tam przerwany kabel od bezpiecznika 40A (poz. 7 - przekaźnik grzałki dodatkowej - to nie to, przy okazji znalazłem i naprawiłem inną usterkę).

Akumulator nowy, kupiony 2 mce temu, sprawdzony, sprawny.

 

Co jeszcze może powodować taki problem? Podpowiedzcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komuś się przyda… problem rozwiązany - uszkodzeniu uległy dwa przewody plusowe, które idą od akumulatora bezpośrednio do wnętrza auta (na klemie plusowej po prawej stronie patrząc od przodu auta). Korozja zjadła dosłownie 20 cm jednego z nich i 5 cm drugiego. Uszkodzenie miało miejsce tam gdzie chowają się one za obudowę filtra powietrza. Nie było to widoczne w żaden sposób, bo są one zasłonięte oryginalna izolacją.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!