Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niskie napięcie ładowania akumulatora Renault Megane 3 ph 3 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Obniżanie się napięcia do 11,9V przy przyspieszaniu (czyli przy "odciętym ładowaniu") może świadczyć nie najlepszej kondycji akumulatora. Zalecał bym kontrolę połączeń elektrycznych akumulatora, przewodu masowego silnika oraz pomiary rezystancję wewnętrznej akumulatora.

Niestety albo stety czytałem, że przy zbyt zużytym akumulatorze - przynajmniej w MIV- mogą być problemy z utrzymaniem pracy silnika zaraz po jego uruchomieniu bo u mnie przez 10 s w ogóle niw ładuje akumulatora, mało tego teraz jak jest ciemno to natychmiast załączają się światła powodując dodatkowe obniżanie napięcia w sieci. Reasumując co tyczy się MIV oznaką zużycia akumulatora będzie gaśnięcie po uruchomieniu silnika a nie jego uruchomienie. Jak jest w MIII sprawdźcie multimetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 20:55, furman82 napisał:

Nic już więcej nie robiłem. Auto odpala bez problemu, a ładowanie pozostało na tym samym poziomie. W czasie jazdy przy przyspieszaniu potrafi spaść do 11,9 V, a przy hamowaniu silnikiem rośnie nawet do 15,1 V. Wygląda na to, że tak jak napisał wyżej szwagier24a ten model tak ma. 

Furman, Twoje auto jest jak najbardziej w porządku. Tak właśnie działa system zarządzania energią: kiedy przyspieszasz, alternator nie ładuje abyś miał całą moc na koła a nie na ładowanie. A kiedy hamujesz silnikiem, alternator ładuje na maksa tj zwiększa napięcie do 15,1 V. U mnie jest tak samo. 

Swego czasu miałem takie rozterki jak Ty ale nic nie wymieniałem.  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat, bo sytuacja z moim autem Megane III jest tu pasująca. Mam pytanie czy takie wahanie napięcia jak na filmiku to jest normalne zachowanie układu ładującego ? Jechałem wtedy ekspresówką, stała prędkość. Gdy napięcie tak się zmienia błąd nie wyskakuje. Usterka ładowania pojawia się niespodziewanie i czasem znika, czasem nie. Dodam, że robiłem regulację alternatora PyClipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!