Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gniazdo wtrysków smoła m III 1.9dci 130KM


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjął pokrywę wtrysków a tam taki cyrk. Wszystko jakby zbryzgane smołą. Wygląda jak świeży olej na zdjęciu ale to wszystko jest zastygnięte . Twarda skorupa. Nie wygląda jakby wtryski były nieszczelne. Auto normalnie jeździ i ma moc. Wyszło przypadkiem podczas wymiany rozrządu. Wygląda jakby na jednym z wtrysków była kiedyś jakąś nieszczelność i kreatywny macher popsikal jakimś uszczelniaczem i zakrecil spowrotem. Nic nie lało silnik mocy nie tracił to heja można oddać klientowi. Dajcie znać co myślicie.

IMG20220221185652.jpg

IMG20220221185645.jpg

Edytowane przez MarekS41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobną sytuację w 1.9 dci. Nie wyciągnąłem wtrysków, ale na uruchomionym silniku polewałem pianą i nie było widać żadnej nieszczelności. W kabinie podczas jazdy nie wyczuwam zapachu spalin. Jak coś ustalimy to napisz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozkminiałem temat to  mogą być nie tyle nieszczelne wtryski co nietrzymające weżyki/ przelewy między wtryskami. Duże ciśnienie drobne wycieki z czasem pod wpływem temperatury robi się właśnie taka skorupa.  Chociaż fakt nieszczelne podkładki to może być także jeden  powodów. Nie zmienia to faktu że na ten moment jak napisał przedmówca ,ten silnik uszczelnik się na dobre, wtryski to chyba wołami by trzeba wyciągać albo całą głowice wymienic, a wiecie jaki to koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MarekS41 napisał:

to  mogą być nie tyle nieszczelne wtryski co nietrzymające weżyki/ przelewy między wtryskami.

Olej napędowy - ropa ;

  - ma bardzo dobre własności myjące/rozpuszczające,

  - w ropie myje się silniki, części silnikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 14:58, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Może i się myje ale nie w takiej temperaturze w jakiej pracuje silnik. Z tego powodu, że temperatura była wysoka, ropa zmieniła postać z ciekłej na stałą;)

 

Przedmuchy na wtryskach , konieczne wyjęcie wtrysków  przefrezowanie gniazd i wymiana podkładek.  w zależności od ilości wtrysków do " obsłużenia " to kwota od 300 zł do nawet 1200 zł . Mowa o koszcie usługi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!