Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Grand] Problem z tylnymi szybami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Standardowy problem - tylne szyby nie działają.

Nie działają ani z panelu kierowy ani z bocznych.

Podmieniłem sterowniki ze sterownikami z drzwi przednich (działających) i to nie to

Sprawdziłem silnik na krótko podłączając 12V - działa

Bezpieczniki ok (w wewnętrznej skrzynce)

Kostka R2 ok, nawet się do niej dokopałem wybebeszając przedni fotel, ale zero śniedzi, czyściutka, zdrowa, wszystkie kable się trzymają

Kostka podłączenia drzwi - zero śniedzi

 

Co zauważyłem:

- przekaźnik, ten różowy 40A, za uchwytem od automatycznego ręcznego grzeje się na pinie 1 (gdzieś znalazłem rozpiskę, że on być od zasilania szyb)

- na pinach środkowych, w kostce od sterownika silnika szyb, brak napięcia - przy włączonym silniku i próbach z przełącznikami w drzwiach

- przy szybkim przełączaniu "blokady rodzicielskiej" na panelu kierowcy, w pewnym momencie są wydłużone czasy reakcji (2-5s) - zacząłem się zastanawiać czy coś w tym sterowniku co jest obok bezpieczników coś się nie podziało, bo w nie klika przekaźnik w czasie załączania/wyłączania blokady rodzicielskiej, ale nie wiem od czego jest, więc nawet się za niego nie zabierałem.

 

Długo jeździłem na tej blokadzie rodzicielskiej więc może mieć to jakiś związek - obie tylne szyby przestały działać w tym samym momencie

 

Scenic II Grand, 2016, 1.9dCi

 

Skończyły mi się pomysły, stąd chciałbym Was prosić o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paszczakus91 napisał:

przekaźnik, ten różowy 40A, za uchwytem od automatycznego ręcznego grzeje się na pinie 1 (gdzieś znalazłem rozpiskę, że on być od zasilania szyb)

Nie jest od szyb, zasila schowek z przesuwną klapką ten między fotelami.

Według mnie spalony bezpiecznik 40 A od szyb tylnych. Skrzynka w kabinie, bezpiecznik  środkowy na prawo od głównego rzędu. Na pinach numer 4 sterowników szyb musi być cały czas napięcie akumulatora.

 

15 godzin temu, paszczakus91 napisał:

przy szybkim przełączaniu "blokady rodzicielskiej" na panelu kierowcy, w pewnym momencie są wydłużone czasy reakcji (2-5s)

Nie wolno tego robić bo to to może zablokować tylne drzwi i szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ok

Bezpieczniki sprawdzone, dla pewności multimetrem, są sprawne

4 godziny temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dobrze wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paszczakus91 napisał:

Bezpieczniki sprawdzone, dla pewności multimetrem, są sprawne

Czerwony przewód dochodzący do silniczka musi cały czas być pod napięciem akumulatora. Jeżeli tam nie ma 12 V to sprawdź czy na pinie 1 złącza R2 jest 12 V. Powinien tam być gruby czerwony przewód zasilany z bezpiecznika tylnych szyb w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aniewa napisał:

sprawdź czy na pinie 1 złącza R2 jest 12 V

Jest 12V na tym pinie

Natomiast w drzwiach nie ma

Testowałem także przejście pomiędzy 1 pinem R2 męskiej do grodzi pomiędzy drzwiami i tam przejścia nie ma.

Jest gdzieś "rozgałęźnik" zasilania z tej R2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozgałęźnik ukryty gdzieś w wiązce za kostką R2 i tam chyba nie łączy.  Dla próby możesz dodatkowym przewodem zasilić z kostki R2 pin 24 kostki drzwiowej w lewych lub prawych drzwiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aniewa napisał:

Jest rozgałęźnik ukryty gdzieś w wiązce za kostką R2 i tam chyba nie łączy.

Jeżeli to jest on odpowiedzialny za zasilanie drzwi - patrz silnika od szyb i niczego więcej to jest to bardzo prawdopodobne (bo wszystko inne działa).

Orientujesz się może, w którym, mniej więcej, miejscu on się znajduje?

Tak czy siak, będę musiał jeszcze raz wybebeszyć środek, aby się do tej wiązki dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!