Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem po nocy, skontroluj układ wtrysku paliwa


zdziebal

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech dni rano mam problem z  odpaleniem auta (1.5 dCi 95km, 2015r. 103kkm). W sensie auto odpala, po czym gaśnie. Zapala się lampka "Skontroluj układ wtrysku paliwa". Po 2-3 próbach i przegazowwniu lampka znika i silnik działa normalnie.

Wczoraj lampka dodatkowo zapaliła się po kilkuset metrach jazdy w towarzystwie komunikatu Stop, ryzyko uszkodzenia silnika. Ale silnik nie zaczął gasnąć czy pracować inaczej. Wyłączyłem samochód na kilka minut i po czym kontynuowałem jazdę już bez niepokojących komunikatów.

Wszystko widać na filmie. 

W PyClipie odnalazłem błędy, wszystko widać na załączonych obrazkach. Nie do końca je rozumiem. Proszę o pomoc, co to może być i od czego zacząć. 

Podejrzewam świece żarowe na start, zmienię też pewnie filtr paliwa, chociaż ostatnio zmieniony był 2 lata temu na Mann więc mam mieszane uczucia.

Wrzucam też screen dot. DPF z EcuTweaker.

Jak wracam z pracy, to auto pali bez problemu, nie widzę też żadnych zmian w kulturze pracy silnika. Problem obserwuje tylko po nocy, 10-12h postoju. W nocy jest chłodniej, może to ma znaczenie chociaż mówimy o czerwcu :D

Pozdrawiam!

 

 

Screenshot_20220610-091141.png

Screenshot_20220610-090353.png

Screenshot_20220610-091107.png

Edytowane przez zdziebal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zdziebal zmienił(a) tytuł na Problem z odpaleniem po nocy, skontroluj układ wtrysku paliwa
2 godziny temu, zdziebal napisał:

Podejrzewam świece żarowe na start, zmienię też pewnie filtr paliwa,

Jak wracam z pracy, to auto pali bez problemu, nie widzę też żadnych zmian w kulturze pracy silnika.

Problem obserwuje tylko po nocy, 10-12h postoju.

Kierunek działań dobry,

Zapewnij brak pęcherzy powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, 

Może komuś się przyda moj feedback.

Zaraz po otrzymaniu odpowiedzi od Andrzeja wymieniłem świecę żarową (pomiar multimetrem pozwolił na znalezienie tej uszkodzonej) oraz filtr paliwa (oleju, powietrza i kabinowy też ale to bez znaczenia w kontekście wątku). 

Skasowałem błędy, i auto jeździ tak jak przed awarią. Specjalnie odczekałem pół miesiąca z odpowiedzią żeby poobserwować auto. Od wymiany opisywany problem nie wystąpił ani razu.

Dzięki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!