Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat - Megane 2.0 16v


byto89

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że na forum było już kilka wątków z tempomatem. Kupiłem meganke z brakiem kata i po wymianie rozrządu. Rozrząd robiony na blokady. Brak w nim katalizatora ale zrobiony dystans na sondzie. Wywala mi co jakiś czas błąd czujnika spalania stykowego. Auto z gazem ale nie ma znaczenia czy jeżdżę na benzynie czy gazie i tak się pojawia. Cewki wymienione świece też na polecane na forum Denso ty i cewki bosha. Ogranicznik działa tempomat nie. Pytanie za sto punktów czy wymia czujnika spalania stukowego go uratuje tego tempomatu czy jest możliwość sprawdzenia co go blokuje. W ASO zawołali mi 300 zł za diagnozę. Czy ktoś w Rzeszowie okolicach może pomóc za nie tak wielkie pieniadze. Mam jechać w dłuższą trasę i chciałbym żeby był sprawny ten tempomat. Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, byto89 napisał:

Kupiłem meganke z brakiem kata i po wymianie rozrządu.

Należy dokupić katalizator,

4 godziny temu, byto89 napisał:

Wywala mi co jakiś czas błąd czujnika spalania stykowego.

Auto z gazem, ale nie ma znaczenia czy jeżdżę na benzynie czy gazie i tak się pojawia

Brak możliwości prawidłowego wystrojenia składu mieszanki,

4 godziny temu, byto89 napisał:

Ogranicznik działa tempomat nie.

 - czy wymia czujnika spalania stukowego go uratuje tego tempomatu,

 - czy jest możliwość sprawdzenia co go blokuje.

 Komputer auta wyłącza działanie tempomatu jeżeli ;

    - wychwyci błąd w którejś części układu wtrysku,

    - nie wyłącza ogranicznika prędkości,

Martwisz się o tempomat ;

   - pomyśl o skutkach spalania stukowego w silniku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Tempomat - Megane 2.0 16v

Wyskakuje błąd p035. nie wiem ile poprzedni właściciel z takim błędem jeździł, czy nie ma już jakiś skutków w postaci wypalonego tłoka ? Czy pomiar kompresji wykaże czy są już jakieś nieprawidłowości ? Czyli co zakup katalizatora odratuje auto ?  Trochę nie mam pieniędzy na metody prób i błędów, a tylko takie propozycje dostałem od mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, byto89 napisał:

Czyli co zakup katalizatora odratuje auto ? 

Trochę nie mam pieniędzy na metody prób i błędów, a tylko takie propozycje dostałem od mechanika. 

1/To jest podstawa dalszego działania;

      - nowe sondy lambda,

      - strojenie po afr u kumatego gazownika,

      - czy wymieniane było kzfr oraz elektrozawór kzfr???

2/ Brak tych działań w szybkim czasie doprowadzi do;

     - wypalenia zaworów, gniazd,

     - degradacji pierścieni tłokowych, tłokow, panewek,  

3/ Czeka Cię;

    -wymiana koła pasowego wału korbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koło było zmieniane elektrozawór raczej nie, sonda też działa widać na kompie że reaguje. Specjalnie jeździłem kilka dni na benzynie bo obawiałem się że to przez gaz ale na benzynie jest to samo. Koło pasowe też wygląda na wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montażu katalizatora należy zrobić pomiary na rozgrzanym silniku do ok;90 C, na biegu jałowym; 

   - napięcia sond,

   - kata wyprzedzenia zapłonu,

   - podciśnienia w układzie dolotowym,

Wówczas dowiemy się prawdy

   

Obecnie - nie jeździć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!