Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszenia. Mechanik w ok. Kalisza


nerazzurri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

planujemy wymienić wysłużonego golfa 4 na Megane 3. W szczególności jesteśmy z żoną zainteresowani wersją coupe z silnikiem 1.4 tce.  Mamy na oku sztukę z poniższego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-coupe-1-4-16v-bose-edition-mega-zadbany-ID6EQI1Y.html

Po rozmowie telefonicznej okazało się, że właściciel posiada samochód zaledwie od 3 miesięcy i zakupił go z uszkodzeniem widocznym na załączonym zdjęciu. Naprawił i sprzedaje licząc na zysk.

 

1. Czy polecalibyście zakup takiego auta i do jakiego poziomu Wy osobiście byście negocjowali?

2. Czy zna ktoś mechanika z Kalisza, który w sobotę byłby skłonny pomóc w sprawdzeniu pojazdu?

 

Starałem się szukać Meganek z rocznika 2012 wzwyż, w związku z informacjami, że od tego roku silniki zostały poprawione (dłuższe biegi, zlikwidowany problem z wadliwą UPG?). Czy te informacje mają pokrycie w rzeczywistości?

 

Dzięki!

IMG_20220822_212637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie jest częściowo obrobione, nie wiem czy na potrzeby zdjęcia czy może poprzednik wizualnie pomniejszył skalę uszkodzeń.

Może i czepiam się - ale zderzak przód inny odcień i niedokładnie spasowany, zderzak tył - spasowanie, do weryfikacji pokrywa bagażnika + podłoga bagażnika. Porównaj szwy siedzeń przednich - nie widzi mi się siedzenie kierowcy. Sprawdź jeszcze drzwi pasażera - listwa podokienna odstaje. Warto zweryfikować ew. uszkodzenia/ niedoróbki demontażowe deski, kierownicy, podsufitki i słupków B.

Czy warto ? nie wiem, ale jakoś nie daję wiary słowom handlarza. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że auto z Francji było nieuszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 21:39, nerazzurri napisał:

Starałem się szukać Meganek z rocznika 2012 wzwyż, w związku z informacjami, że od tego roku silniki zostały poprawione (dłuższe biegi, zlikwidowany problem z wadliwą UPG?). Czy te informacje mają pokrycie w rzeczywistości?

Raczej tak,

Większość uszkodzeń UPG jest wynikiem zaniedbań użytkowników;

   - dawania po garach na zimnym silniku, szczególnie w czasie dużych mrozów,

   - lub przegrzanie silnika do którego dochodzi w wyniku małej ilości płynu chłodzącego ;

       - wycieków z węży chłodzących ,

       - z uszkodzonej chłodnicy, turbiny,

       - niechlujny/nie fachowy montaż instalacji lpg;

            - kurczące się trójniki plastikowe przy reduktorze,

      - dolewanie płynu, bo serwis tak doradził;

            - prowadzi, że pojeżdżą jeszcze miesiąc i będą mieli pęknięty cylinder,

2 godziny temu, extreme666 napisał:

I jakoś nie chce mi się wierzyć, że auto z Francji było nieuszkodzone.

Czy ma dwie karty startowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze odpowiedzi i rady.

Udało mi się przejechać Megane w hatchbacku z silnikiem 1.6 110KM i wydaje mi się, że na moje i żony potrzeby wystarczy.

Natrafiłem na ogłoszenie w Łodzi, co nam bardzo pasuje bo mamy tylko 45 kilometrów. Znaleziona sztuka jest z roku 2013 z przebiegiem 140000 w coupe.

Pojawia się pytanie: czy oprócz zmian wizualnych również w tym silniku (1.6) po lifcie nastąpiły jakieś poprawy mechaniczne? Może wydłużyli biegi, poprawiło się spalanie, itp.? Ma ktoś informacje na ten temat?

 

Cena jest dosyć wysoka: 29500, stąd nie wiem czy się opłaca.

Edytowane przez nerazzurri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!