Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia Carminat na niefabryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Starość dopadła sprzęt w moim aucie (Megane II, rocznik 2007).

Na pokładzie mam fabryczne radio z nawigacją i zestaw głośnomówiący Nokia CK-7W.

- Zestaw pozwala tylko na rozmowy telefoniczne, nie na odtwarzanie muzyki.

- AUX - brak.

- CD - ze starości płyt nie czyta.

- Tuner FM - właśnie osłabł.

- Antena - doraźnie uszczelniona, bo nowej na rynku, ani nawet uszczelki, już nie ma.

Chcę wymienić ten zestaw na nowy (całkowicie), albo jakkolwiek uwspółcześnić, by był bardziej funkcjonalny.

Co zrobić, jak żyć, czego szukać?

Wiem tylko, że:

- chcę zachować informacje z radia (RDS, zegarek) na wyświetlaczu między zegarami

- chcę móc sterować pilotem i mieć podpięty zestaw głośnomówiący

- muszę znaleźć półeczkę, która zastąpi ekran znad nawiewów

Ale nadal - czego szukać? Czy jest to wszystko ogarnialne? Czy bez rzeźbienia w okablowaniu nie-da-się?

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez czerstwyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nokia CK jest wspięty za pomocą gotowych złączy przez złącze ISO radia i będzie działać niezależnie od radia, które masz w samochodzie.

Do fabrycznego radia możesz podpiąć kabelek AUX i w ustawieniach auta aktywować to wejście aby po naciśnięciu przycisku source był dostępny AUX.

Produkowane są również adaptery BT pod aux. Minusem będzie to, że na wyświetlaczu nie wyświetli nazwy utworu.

Po wymianie radia na niefabryczne stracisz możliwość obsługi radia z pilota - istnieją takie przejściówki, ale nie z każdym radiem współpracują - napisz na priv.

Ja po zmianie radia straciłem na wyświetlaczu nazwy stacji, ale zegarek i temperatura była stale wyświetlana. Pilota od radia zaadoptowałem jako sterownik tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego wyjścia na AUX w radiu Carminat ni ma (niedawno było wyjmowane, jedyna wtyczka to ISO) + opcji w menu wyboru źródeł też nie ma (ale może jakoś się ją aktywuje, tylko jak?).

Swoją wiedzę opieram na zdaniu mechanika specjalizującego się w Renaultach. Ponadto zadałem pytanie, czy jest AUX w tym radiu, gdy ono było wyjęte. Odpowiedź była przecząca.

A pytam na forum, by zachować plusy wynikające z wyposażenia meganki. Bo wyjęcie radia i wpakowanie nowego, to żadna sztuka. A i sterowanie tempomatem już mam fabrycznie, w kierownicy.

Zegar mogę stracić, bo steruje nim radio. Zegar sam się synchronizuje, radiowo.

W załączeniu fotki sprzętu.

Do tematu dojrzewam już kilka lat. Naczytałem się już o wszystkich typach radioodbiorników. Tuner List itp. I nadal nie wiem, co kliknąć, co podłączyć, jak i gdzie. Nie wynalazłem żadnej dyskusji dotyczącej mojego radia. Czarę goryczy przelało osłabienie czułości tunera (może przez ostatnie wyjęcie radia, bo zapomniałem, jak zaakceptować kod, a przez to myślałem, że muszę nowy generować).

20220831_174858.jpg

20220831_174850.jpg

20220831_174825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat, niestety sam właśnie przerabiam podobne perturbacje z tą wersja radia. Po przejrzeniu już wszystkiego poddałem się i wstawiłem inne radio.

Straciłem tak jak pisałeś RDS i ustawienia zegarka, ekran oraz sterowanie z kierownicy (akurat sterowanie można by to dorobić u https://piloty.pl/, pytałem koło 250zł kiedyś chcieli). 

Zyskałem lepszy dźwięk, nie przerywający CD oraz wyjście AUX. Innego wyjścia niestety nie znalazłem, choć Internet cały przewaliłem też szukając czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Problem rozwiązany:

- wymieniłem podstawę anteny (zdzierstwo, ale cóż począć, gdy zamienników brak, a wiedza, czy podpasuje antena FM+GPS z innych modeli to wiedza tajemna) i radio odbiera prawilnie.

- za AUX robi nowy zestaw głośnomówiący Bury CC9048, który zastąpił Nokię CK-7W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!