Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie (dźwięk odkurzacza?) przy dodawaniu gazu.


trimstray

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Moi drodzy, taka sprawa - podczas dodawaniu gazu (niezależnie czy na luzie czy na biegu) w tle pojawia się dziwny dla mnie dźwięk: buczenie, trochę dźwięk odkurzacza. Pojawia się on, jak silnik schodzi z obrotów, tzn. dodaję gazu, puszczam i na końcu jakby jest ten dziwny dla mnie dźwięk. Do mechanika śmigam dopiero w przyszłą środę jednak nie wiem czy jeździć Meganką czy wstrzymać się z jazdą.

Do tematu dołączam mp3 z nagranym dźwiękiem, jesteście w stanie pomóc czy to turbina czy jeszcze coś innego?

Megane 3 Coupe 1.4 TCE 130km H4j 2010

Z góry bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trimstray napisał:

Do mechanika śmigam dopiero w przyszłą środę jednak nie wiem czy jeździć Meganką czy wstrzymać się z jazdą.

Z nagrania "nie za bardzo " da się coś wywnioskować;

 - udaj się do mechanika obeznanego z reno,

 - sprawdź stan łańcucha rozrządu,

 - masz auto z 2010 r - które wymaga szczególnej uwagi odnośnie poziomu płynu chłodzącego,

 - gazu nie masz?

 - stosuj markowy olej, filtr oleju,

 - powoli rozgrzewaj silnik - szczególnie zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

 

Rozumiem, wiadomo nagranie, mechanik mam nadzieję ogarnie temat.

 

 - udaj się do mechanika obeznanego z reno - mieszkam w Gdańsku, mam mechanika u którego naprawiałem Megane 2 więc mam nadzieję, że ogarnie temat

 - sprawdź stan łańcucha rozrządu - po kupnie (mam Megane miesiąc) planuje przy tej wizycie profilaktycznie wymienić rozrząd/łańcuch

 - masz auto z 2010 r - które wymaga szczególnej uwagi odnośnie poziomu płynu chłodzącego - płynu nie ubyło do tej pory, ale naczytałem się forum żeby zwracać na to uwagę

 - gazu nie masz? - nie ma gazu

 - stosuj markowy olej, filtr oleju - tzn.? jakie firmy są markowe i zalecane?

 - powoli rozgrzewaj silnik - szczególnie zimą - auto odpalam, zostawiam ok. 1min na luzie, potem jadę max 2k obrotów do pełnego rozgrzania, po jeździe także czekam 1min. i gaszę silnik, mam nadzieję, że taka procedura jest ok :) aaa samochód stoi w garażu podziemnym i zimę też tam będzie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trimstray napisał:

przy tej wizycie profilaktycznie wymienić rozrząd/łańcuch

Kumaty mechanik na podstawie ;

   - wychylenia napinacza łańcucha,

   - czy ewentualnie otarć na osłonie rozrządu,

zadecyduje czy już wymiana czy za chwilę,

2 godziny temu, trimstray napisał:

jakie firmy są markowe i zalecane?

Ravenol, Neste,  Amsoil,  Millers,  Valvoline -  to  czołówka firm olejowych,

Mann, knecht, purflux  -  to  filtry  markowe,

2 godziny temu, trimstray napisał:

 mam nadzieję, że taka procedura jest ok

Jest OK

Trochę wiedzy w pigułce;

   - patrz; moja stopka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeździ normalnie jednak to co zaobserwowałem moim nie fachowym okiem, to dwie rzeczy:

 

- po rozgrzaniu silnika przy dodawaniu gazu słychać to "buczenie" o którym piszę, nie jest ono jakieś niewiadomo jak mocne, jednak no słyszę je jadąc samochodem, zauważyłem je dodając gazu, np. mam na 3 biegu, wciskam gaz, pojawia się kontrolka aby zmienić na 4 i tak jakby wtedy czuć lekkie buczenie i jakby samochód lekko się dławił (ale to naprawdę minimalnie i możliwe, że przesadzam z tym muleniem), za to jak daję mocniej gaz to jest ok - tak jakby "turbo" zadziałało, wtedy lekko w fotel wbija  (nie wiem czy to jasno w miarę opisałem...) - natomiast też nie jest tak, że daję gazu a Megane muuuli, tego nie ma

- czasami, także już po rozgrzaniu silnika, na biegu jałowym czuć delikatne drgania, np. podjeżdżam pod światła, wrzucam samochód na luz i czuję, jak silnik drga, ale to też nie jest mocne drganie, bardziej takie delikatne, i też nie zawsze się to zdarza

 

Obu rzeczy nie zauważyłem na zimnym, w sensie zaraz po odpaleniu, raz że nie wciskam gazu mocno, dwa wtedy do pełnego rozgrzania jadę delikatnie. Zwrócę jednak na to uwagę.

Edytowane przez trimstray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, z tego opisu nie da się nic sensownego wywnioskować i nie bierz tego do siebie. Ja np. muszę coś posłuchać własnym uchem i dopiero coś moge się wypowiadać. Polecam jakiegoś kumatego mechanika który najpierw osłucha samochód a później będzie coś dalej diagnozował. Jak ktoś zacznie od listy części do wymiany to zmykaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zjawisko miewałem latem gdy było gorąco na dworze i nie wykorzystałem nabicie turbo bo np. było czerwone światło i trzeba było hamować.

Generalnie sprawdź połączenia dolotu jak wsio ok to po prostu turbo śwista tak i ma tak być, przyszły chłodniejsze dni wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!