Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wiązka / instalacja mikrofonu zestawu głośnomówiącego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jestem po wymianie radia, ze standardowego "płaskiego" na radio z bluetooth i wyświetlacz bez przycisków. Póki co, wszystko działa, a w następnym kroku chcę dołożyć manetkę z odbieraniem połączeń oraz mikrofon w podsufitce. I wobec tego pojawia mi się wątpliwość/pytanie. W okolicach lampki podświetlenia nie widzę żadnej wiązki do mikrofonu. Wiem natomiast, że zwykle prowadzona jest w prawym słupku (strona pasażera) i chyba zakończona gniazdem, tego jeszcze nie sprawdzałem. Chodzi mi o to, że sprzedawane mikrofony z demontażu mają krótki kabelek z wtyczką. Długość tego kabelka na bank jest za mała by dotrzeć do prawego słupka. Czy pomiędzy słupkiem, a okolicami lampki był jeszcze jakiś przewód? Jak to jest podłączone? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od gniazda w prawym słupku musiałem pociągnąć trzy przewody do okolic lampki sufitowej. Brakowało tego w oryginale. Schemat poniżej. 

JA - kolor żółty, RG - czerwony, GR - szary. R397 gniazdo.

image.thumb.png.817f7bd0bbeadef68383723a76a5fbac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, to cenna dla mnie wskazówka. Nie chcę zakładać dodatkowego wątku dlatego napiszę jeszcze tutaj.

Ściągnąłem poszycie słupka pasażera i mam wyprowadzone dwa gniazda. Te mniejsze, rozumiem że jest od mikrofonu, a te duże gniazdo jest od czego?

20221226_144206.jpg

20221226_144214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli dla mnie bezużyteczna, bo okna w dachu nie mam :) Wracając do wiązki mikrofonu i kwestii dorobienia przewodu, to ze schematu wnioskuję, że przewody pomiędzy gniazdem R397, a mikrofonem  (789) krzyżują się. RG (pin 3 gniazdo R397) -> JA (pin 2 789 mikrofon) oraz JA (pin 2 gniazdo R397) -> RG (pin 3 789 mikrofon), a GR (pin 1 R397) -> GR (pin 1 mikrofon 789) pozostaje bez zmian. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne  ale tak jest na schemacie, u siebie podłączałem mikrofon według tego schematu i działa.

Na schematach mikrofonu dla M III ph 2 kolory już się nie krzyżują, żółty do żółtego (JA), czerwony do czerwonego (RG).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cykor teraz mnie obleciał aby mikrofonu przez to nie spalić ? Nic to, kupię mikrofon, zobaczę jak wtyk tam wygląda bo nawet na żywo tego nie widziałem i trzeba będzie zaryzykować...

[EDIT]

Kupiłem mikrofon 283128032R, jak poniżej na fotce. Będzie pasował do Megane 3 Ph1 2009r? Bo znalazłem też zdjęcia takiego mikrofonu w czarnej obudowie i kurka boję się że zły kupiłem ?

 

obraz.thumb.png.3d52d92b4400447090dfc9f876c06889.png

 

Edytowane przez pritchard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!