Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierownica odblokowana


mikuckitomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem tu po raz pierwszy, Proszę o wyrozumiałość. 

Od nie dawna jestem posiadaczem już drugiej Meganki 2 tym razem po lifcie 2008r, a kupiłem ją bo myślałem że znam ją na wylot, no myliłem się.

Mój problem polega na tym. Gdy kończę jazdę wciskam STOP silnik gaśnie?, wyciągam kartę i czekam na taki charakterystyczny dźwięk blokady kierownicy.....A tu nic. Wyskakuje informacja " Kierownica odblokowana". i nie wiem co się dzieje. Otwieram drzwi, a tu NIC światła jak się paliły tak się palą. Zamknąłem drzwi ponownie próbuję odpalić a tu nic.( Karty nie wyciągam).

W tym stresie zacząłem kombinować. Wyłączyłem światła i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło. Światła zgaszone naciskam STOP silnik zgasł. Wyciągam kartę załączyła się blokada. Mogłem już normalnie zamknąć auto i iść do domu.

Jak ktoś miałby jakiś pomysł, proszę o pomoc.

Moje auto to; Renault Megane 2 ph2

                      poj.1.6 82KW(110kM)

                      rok.2008.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samochód widział że otwarłeś drzwi? Podświeliła się ikona na liczniku, zapaliło oświetlenie wnętrza?

Po wyłączeniu silnika kierownica jest blokowana po wyjęciu karty.

Nie ma przypadkiem błędu poduszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśni poszedłem do auta aby się upewnić. Uruchomiłem auto włączyłem światła dzienne, wyłączyłem silnik i cisza. Zapala się światło w kabinie ale blokada się nie załączyła. Otworzyłem drzwi i tak, widzi drzwi otwarte. 

Co jeszcze dziwnego dla mnie, mam światła na pozycji "0", odpalam auto wychodzę na zewnątrz aby obejść auto dookoła. Widzę że zapaliły się halogeny przeciwmgielne i tylko one. Domyślam się że ktoś namieszał w sterowniku. Kosztem drzwi otwarcia (kiedy wszystko się wyłącza). muszę to przemyśleć. Ale gdyby ktoś z Was wpadł na jakiś pomysł z przyjemnością wysłucham. Może już ktoś miał już coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były właściciel Meganki zastosował baypass z przekaźnikiem aby po zapłonie zapalały się halogeny, w raz z dziennymi. Dlatego nie było rekcji po otwarciu drzwi. Teraz  jeszcze nie będę tego porządkował. Muszę przyzwyczaić się do wyłączania świateł przed wyłączeniem silnika. Parę dni muszę z tym pojeździć.

Dziękuję za włożoną pomoc i rady. Pozdrawiam.

Temat uważam za zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to ma związek ale u mnie często zdarzało się że że blokada ustawienia kierownicy (lewo i na dół od kierownicy) na dziurach "popuszczała" nie na tyle żeby kiera była luźna ale na tyle żeby czujnik się odpalił.
No i auto wtedy nie paliło... Może to zbieg okoliczności ale ciekawe jaki miało by to mieć związek z światłami w Twoim przypadku. Tak czy inaczej zobacz jak to u Ciebie działa i ile musisz włożyć siły by odblokować blokadę. Teraz za każdym razem jak wsiadam do dociskam tą wajche 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!