Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana świec 1,3 tce 115KM


xxlqwazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji, filmiku, czy chociaż jakiegoś manualna. Ktoś z Was wymieniał sam te świece ? One są położone z tyłu silnika, pod skosem wkręcone ? Powiem szczerze, że zgłupiałem jak ich zacząłem szukać 😁  Czy tam jest potrzebny jakiś klucz specjalny ? W 1,2, czy 1,4 nie było problemu, ale tutaj mi to wygląda nieciekawie. Z góry dziękuję za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaopatrzyć się w klucz nasadowy o cienkich ściankach.

Swoją drogą to bardzo ciekawa konstrukcja głowicy bo we wszystkich współczesnych silnikach z bezpośrednim wtryskiem (może to wynikać z mojej małej wiedzy) świece są zainstalowane w głowicy centralnie pomiędzy zaworami a tu to wtryskiwacz jest umieszczony centralnie. Wg. mnie może to mieć pozytywną zaletę, że wtryskiwane paliwo chłodzi wszystkie zawory jednoczenie oczyszczając ich powierzchnie z nagarów.

Osobiście jeszcze nie wykręcałem świec z tego silnika, ale myślę, że nie będzie sprawiać dużego kłopotu ich wykręcenie. Nie wiem, jak się ma kwestia demontażu cewek ze świec - czytałem, że czasem ta gumowa fajka bardzo mocno przyssie się do świecy i może dojść do jej rozerwania - nie wiem czy problem dotyczy tego silnika - fabrycznie izolatory posmarowane są jakimś specjalnym smarem - nie wykluczone, że jest to smar fluorowy Beru ZKF01 i nie chodzi mi o smarowanie gwintu a o izolator. Wg. mnie smar ma właściwości: jest doskonałym dielektrykiem, zapobiega przyklejaniu fajki do izolatora, zapobiega wejściu wilgoci pod fajkę co zapobiega upływom iskry po izolatorze - czyli ochrona cewki, filtra cząstek stałych, wysoka skuteczność spalania paliwa.

Zresztą świece również nie mają klasycznego wyglądu: brak użebrowanego izolatora, złącze elektryczne również wygląda nietypowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!