Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubytek płynu chłodniczego, czasami problem z odpaleniem.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jestem zwykłym użytkownikiem auta i kompletnie się nie znam, dlatego przychodzę do was z prośbą o pomoc. 

Samochód: 

Renault Megane I 96r. 1.6e 8V (BA0F) 

Problem:

Ubywa płyn chłodniczy, raz na jakiś czas muszę dolać. Raz patrzyłem to na 450km ubyła połowa zbiornika - zalane pod korek -, teraz wydaje mi się, że nie ubywa aż tak dużo. 

Pierwsze odpalenie silnika przebiega bez problemu, ale jak jeżdżę ze sklepu do sklepu, gaszę i odpalam za 5-10 minut (3-5 odpalenie zaczyna się problem) to przy odpalaniu tak jakby się dusił. Czasem jak odpali to wskakuje na 2tys. Obrotów i powolutku sobie spada do normy. 

Auto kupione z przebiegiem ok. 110tys. km., Robilo nie wiele kilometrów rocznie, gdy ja go kupiłem zacząłem robić dosyć dużo kilometrów. (Chyba :D, w 5 miesięcy zrobiłem prawie 4tys. km.). Obawiam się, że przez nagła zmianę tępa użytkowania auto zaczęło się sypać. 

Jeśli coś jest nie jasne, spróbuję to lepiej wytłumaczyć, ale nie obiecuję :). 

Liczę, że uda się coś wywnioskować.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można prosić linki do tych tematów, bo nie mogę znaleźć. 

Z góry dziękuję. 

Wycieków raczej brak.

Po użycie płynu K2 do uszczelnienia układu chłodzenia płyn przestał ubywać. Przynajmniej nie zauważam żeby ubywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uszczelnieniu chłodnicy mogą pojawić się problemy z ogrzewaniem.

W samochodzie z tego rocznika z pewnością wymiany wymagała chłodnica.

Problemy z odpalaniem: trzeba mieć pewność, że układ zapłonowy jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważam problemów z ogrzewaniem. 

2-3 miesiące temu wymienione świece oraz przewody. Nie zauważono innych problemów w tamtym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!