Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Długotrwały postój


kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem niestety muszę wyjechać na dłuższy czas a nie kalkuluje mi się zabierać mojej Megi ze sobą :cry: :cry: :cry: Jak ją przygotować do długotrwałego postoju (co najmniej kilka miesięcy)?? tak żeby krzywda jej się nie stała??

PS. będzie garażowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator, przez tyle miesięcy się rozładuje (radio, immobilajzer zjada dość dużo), kola dopompuj do nominalnej wartości, osusz na słoneczku żeby w wilgoci nie stała. Więcej do głowy mi nie przychodzi, problem może się pojawić jak po takim postoju ją odpalisz :) Autka nie lubią stać nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze może kogoś poprosić aby przepalał autko raz na dwa tygodnie

 

warto też ją z garażu wyciągnąć raz na jakiś czas, aby łożyska się nie zastały, przewody gumowe nie poparciały, aby nic się nie zapiekło itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiaj na ręcznym i nie wprowadzaj mokrego i będzie gites. Mojego dziadka cienki 700 całą zimę stoi nie ruszany w garażu (wprowadzany październik max listopad i wyprowadzany w kwietniu) i nic się nie dzieje. Auto już tak żyje 11 latek i nic mu nie dolega. Akumulatora nie odłączam a auto pali za pierwszym. Tak więc ja nie widzę problemu. Obecne auta to nie motorowery z czasów PRL czy maluchy gdzie było wymagane specjalne przygotowanie (np. wykręcanie świec i zalewanie olejem od góry) Ale możesz swoją meg potraktować właśnie jak kochanego polskiego maluszka. A to zalecenia jak zabezpieczyć malca przed dłuższym postojem zgodnie z książką "Jeżdżę Samochodem Polski Fiat 126P"

post-5486-1220178436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatora nie odłączam a auto pali za pierwszym.

 

A cienki ma wtedy aktywny alarm albo immo?

 

Jeżeli samochód (radio na stand-by + np. immobilizer) pobierają tylko 150 mA to oznacz, że na dobę rozładowują akumulator o jedyne 3,6 Ah. Co przy 52 Ah akumulatorze, takim jak ja np. mam, oznacza, że po 14 dniach jest już kompletnie rozładowany. Oczywiście już 1/2 pojemności akumulatora może nie gwarantować odpalenia silnika 1.6 :)

 

lepper_pl super, że wrzuciłeś zasady w załączniku! :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do radia to jest takie polskie chyba jakaś unitra ala Akroplol (czy tam safari) co łapie tylko długie fale i nie ma mowy o czuwaniu tylko załącz i włącz i słuchaj pierwszego programu polskiego radia i pogody pana Zalewskiego :) alarmu brak, a immo w cienkim jest ale to raczej nie pobiera zbyt wiele bo w fiacie nie ma nawet kontrolki (ostatnio nawet zastanawiałem się czy to ma w ogóle immo bo na FaVat zakupu było ale niczego się nie dopatrzyłem i śmiem wątpić że jest tylko na dokumencie zakupu). W takim razie sprawę akumulatora zostawiamy do rozstrzygnięcia. Ja testuje to tylko na cienkim i się sprawdza :)

a pochwalę się (cienki od nowości czyli koniec 97 roku i ma przejechane coś teraz około 45tyś :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sąsiada z garażu, miał malucha rocznik chyba 74' lub 75', ojciec miał chyba dwuletniego malucha rocznik 85' , z przebiegiem ok 40 000 km lub więcej.

Sąsiad przyszedł z pytaniem ile może wziąć za swojego, miał wtedy niecałe 15 000 km.

Maluch stał w garażu przykryty kocykami, jak zbierało się na deszcz auto nie wyjeżdżało z garażu. Generalnie jeździło tylko w pogodne dni i tylko i wyłącznie w lecie, nie mniej co tydzień auto było odpalane, wyjeżdżało przed garaż i pyrkało z pół godziny, po czym było gaszone i wpychane do garażu. Oczywiście tylko w lecie w zimie purkał sobie w garażu :). Jak na niego spadło trochę deszczu auto było wycierane miękką szmatką do sucha.

Ponieważ gość miał komarka tankowanie odbywało się za pomocą kanistra. :)

To się nazywa dbać o auto :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!