Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje silnika 1.5 dCi 110 KM - K9K 636


MrFreeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Renault Megane III Ph II 1.5 dCi 110 km (Oznaczenie silnik K9K 636). Odkąd kupiłem samochód podejrzewałem, że do wymiany mam poduszki silnika, bo auto od samego początki (Nawet podczas oględzin) drżało na wolnych obrotach i można było to mocno wyczuć na kierownicy, desce rozdzielczej, boczkach itd. Po zakupie postanowiłem wymienić wszystkie trzy poduszki na na oryginalne HUTCHISON (Olejowa silnika, Skrzyni biegów oraz ta łącząca skrzynię z budą pod autem). Odstawiłem auto do mechanika, nastąpiła poprawa, ale bez szału. Nadal odczuwam wibracje silnika, szczególnie odczuwalne jest to po stronie pasażera, bo słyszę po porannym odpaleniu jak drży mi boczek od drzwi pasażera. Kolejna rzecz jaką zauważyłem to podczas dodawania gazu tak przy obrotach około 900-1200 obrotów wzrastają te wibracje, jak mam otwarte drzwi kierowcy to widać nawet po drzwiach jak wpadają w dość spore wibracje, o wiele większe niż na wolnych obrotach. 

Samochód ma wymieniony kompletny rozrząd SNR (Pasek, napinacz, pompa wody), wszystkie filtry OE Renault (Jedynie paliwa założyłem Purflux), wymieniony również jest olej w silniku. 

Korekty wtryskiwaczy prezentują się następująco:
https://i.ibb.co/nb2tMsJ/obraz-2023-04-10-101306950.png

Nie mam niestety pewności czy mechanik dokonał prawidłowo montażu poduszek, a mianowicie czytałem, że przed dokręceniem poduszek trzeba odpalić silnik żeby się ułożył i wtedy trzeba dokręcić.

Jaki kolejny element mam sprawdzić żeby szukać dalej winowajcy tych wibracji? Podejrzewam koło dwumasowe, ale z kolei przy odpalaniu, gaszeniu auta oraz przyspieszaniu nie mam żadnych niepokojących dźwięków. Gdzieś tutaj na forum widziałem temat jak ktoś napisał, że miał podobny problem do mnie, wymienił dwumas i nie poprawiło się to. 

Będę wdzięczny za rady, bo jestem w kropce, a nie chcę bez sensu wymienić pół auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 836 po wymianie poduszek na ciepłym nie wibruje ale jak jest zimny to na wolnych lekko wibruje. U ciebie na początek spradzil bym szczelność dolotu a potem wskazania 

 czujników temperatury. Błędów od tego nie będzie a dawka będzie zła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko od filtra powietrza do turba. Ale od turba do ic i do kolektora. Całość musi być szczelna. Z czujników temperatury jest jeszcze paliwa, powietrza zasysanego i silnika. Odczyty do sprawdzenia jakimś diagnoskopem np pyclip. Masz o tym dział na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 05:12, halas2 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7, 5.9 :!: - aniewa

 

Ok, nie ma sprawy postaram się przejrzeć dokładnie cały układ dolotowy.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czytałem też, że często takie wibracje powoduje też koło pasowe wału, czy tak "na oko" można sprawdzić jego stan?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dodatkowo mam prośbę o podesłanie linka do tego tematu na forum jak sprawdzić PyClip wskazania czujników temperatury (Temperatury otoczenia, Temperatury paliwa, Temperatury zasysanego powietrza oraz temperaturę silnika), PyClip mam i używam ,ale nie wiem w której dokładnie zakładce znajdują się te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!