Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewód masowy M II 1.5 DCI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tutaj nowy dlatego proszę o wyrozumiałość jak o czymś zapomniałem podczas rejestracji 😀

 

Mam problem z tytułowym autem, które aktualnie stoi nieużywane za sprawą tegoż problemu i próbuję w końcu je zreanimować.

 

Otóż po odpaleniu grzeje się przewód masowy przy akumulatorze. Grzeje się tak, że aż się topi termokurczka czarna i od razu po zdiagnozowaniu tego problemu ( wyczuwalny swąd w kabinie) auto wyłączyłem, odpiąłem klemę minusową dla bezpieczeństwa.

Nie mam zbytnio jak dojechać w takim stanie do mechanika, a na tym etapie nie chcę generować kosztów lawety ( holować nie ma komu jak na złość).

Bez problemu jestem w stanie wymienić ten przewód pod domem, natomiast tu się pojawiają schody bo ciężko to w ogóle znaleźć w katalogach, jak już to uniwersalne.

Czy ktoś z Was już to kiedyś robił i/lub może mi podać przekrój i długość takiego przewodu abym mógł dobrać i zamówić? A także jakie ucho tam jest czy M8 czy M10.

 

Trochę głupio to brzmi, czemu nie wykręcę i nie pójdę do sklepu - niestety do końca tygodnia nie ma mnie w domu, jest tylko żona, która tego nie wymontuje, a ja chcę to zamówic i mieć na weekend w domu jak wrócę, by wymienić.

 

Osobną kwestią jest czy to wina tegoż przewodu czy problem tkwi jeszcze w czymś innym. Dodam, że przewód już wyciągałem, uszy z obu stron czyściłem drucianką, w zasadzie tego nie wymagały bo nie były zaśniedziałe. Grzeje się na odcinku około 3-6cm od bieguna ujemnego aku i tam też już stopiła się izolacja. 

 

Podsumowując - proszę o porady w zakresie dobrania przewody jak również ewentualnych innych, możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.

 

Z góry dzięki

Dodam, że przewód, o którym mowana poniższym schemacie ma nr 4, biegnie od skrzyni/bloku do klemy minusowej.

 

 

01011259.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!